От днес е обявена грипна епидемия в Шуменско. Данните на Регионалната инспекция за опазване и контрол на общественото здраве сочат, че броят на заболелите през последната седмица е 252 души на 10 000. Това съобщи за ШУМ.БГ д-р Марко Марков, директор на Дирекция "Надзор на заразните болести" към РИОКОЗ. Той обясни, че препоръчват на Регионалния инспекторат по образование в случай, че заболеваемостта от остри респираторни заболявания в училищата е по-голяма от 30%, да обявят грипна ваканция. „В момента болниците в областта и общопрактикуващите лекари разполагат с антивирусни средства, които ще се раздават безплатно на болните“, каза д-р Марко Марков. Той уточни още, че във връзка с грипната епидемия се забранява свиждането в болниците, детските и женски консултации, задължителните имунизации и реимунизации и плановите операции.
От Регионалният инспекторат по образование уточниха, че до час ще имат своето окончателно решение за евентуалното обявяване на грипна ваканция, след обобщена справка. „Следим обстановката от миналата седмица и обобщаваме резултатите. В петък заболеваемостта при учениците бе 10%, каза за ШУМ.БГ началникът на РИО доц. Добромир Добрев и обеща повече информация по-късно през деня.
ШУМ.БГ
Грипна Епидемия има, противогрипни препарати от личните лекари НЯМА.
Вчера разговарях с едно уважавано GP от Шумен. Коментара буквално беше следния: "Не слушайте какво говорят по телевизиите, такива препарати раздадоха преди време по 2-3 бройки на лекар - и аз отдавна съм ги раздал. За малки деца въобще не се предлагат такива препарати"
Коментари
soundERA
Аве хора щом са пуснали икономика,механо и т.н
всички сме грипна или целия град грипна или целия град на дскл..
Анонимен
Ujasno se strahuvam kak e vazmojno nqmam dumi minalq ponedelnik bqhme na RD na Stenli.
мама
Крайно време е да се затворят училищата.
R. I. P.
R. I. P. nikoga nqma da te zabravim!!!!!!!!!
BFF
ученик
аре ве не мина ли 1 час ....няма ли да ни пуснат вече ваканция :D:D:D
Бат Рамбо
Грипна Епидемия има, противогрипни препарати от личните лекари НЯМА.
Вчера разговарях с едно уважавано GP от Шумен. Коментара буквално беше следния: "Не слушайте какво говорят по телевизиите, такива препарати раздадоха преди време по 2-3 бройки на лекар - и аз отдавна съм ги раздал. За малки деца въобще не се предлагат такива препарати"
Анонимен
В момента се взима решението дали ще има грипна ваканция. От приятели знам, че са пуснали учениците от икономиката и механото.
Анонимен
Какво е станало от кое училище е починалото момче? Това ли е момчето с пневмонията или е грип?
Анонимен
Не ма ебе на мен ми се живее и няма да отида следобед на даскало който иска да ходи.