Държавата е платила 92 млн. лева на "Краун Ейджънтс"
За времето от 2001 - юни 2010 държавата платила на "Краун Ейджънтс" суми в размер на приблизително 92 милиона лева. Това каза вицепремиерът и министър на финансите Симеон Дянков по време на парламентарния контрол, предаде репортер на БГНЕС.
Симеон Дянков отговори на въпрос на депутата от "Атака" Деница Гаджева за "скандална сделка", както я нарече тя. Министърът обясни, че дейностите на "Краун Ейджънтс" в България са били по две отделни програми. Първата е била за подпомагане на реформите и модернизацията на Митниците от януари 2001 година до 2006 година. Втората програма е за модернизация на българската финансова администрация от 2007 до 2010 година, със 6-месечно прекъсване. За митническата администрация от "Краун Ейджънтс" са работили по подпомагане на събираемостта на приходите в контекста на дългосрочна модернизация и в съответствие с присъединяване на България към ЕС. Обхвата на дейностите по втората програма е разширен и включва консултантски услуги. Ролята на "Краун Ейджънтс" е била да подпомогне развитието на оперативния капацитета на приходната агенция. Симеон Дянков припомни, че през юни 2010 година той взел решение да не подновява договора с "Краун Ейджънтс".
БГНЕС
178
0
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар