
Слагат габъри и камери на пътя около паметника
На четири места, по пътя от информационния център на паметник „Създатели на Българската държава“ до Гроба на курсистите, ще бъдат поставени габъри. По този начин полицията и общината се надяват да преборят моторджиите, които са превърнали отсечката в писта за надпревари. На мястото днес бяха кметът Красимир Костов и директорът на ОД на МВР Любомир Христов.
Габърите ще бъдат разположени на четири двуредови ленти през няколкостотин метра. Служители на „Паркинги, гаражи и благоустрояване“ започват монтирането им идната седмица. До лятото по същата пътна отсечка ще бъдат поставени и охранителни камери.
„Нека да знаят нашите малки палавници с моторите, че сме се хванали сериозно, за да пресечем всякаква висока скорост и безразсъдно управление на моторните превозни средства на платото. Платото е за почивка, за отмора, и нека пазим добросъвестните граждани, които са дошли с малките си деца да почиват“, каза Красимир Костов и добави, че за рокерите ще се намерят други места, където да мерят силите на моторите си.
„Изграждаме големи билбордове, които ще рентиират усилието – от наемите им ще се поемат експлоатационните разходи на начинанието. Три билборда и върху тях камерите“, каза кметът Костов.
Любомир Христов обясни, че вече е пусната заявка до МВР за 10 специални камери, които са с възможности за детайлно заснемане на номерата на колите и моторите. Една или две от тях ще бъдат разположени на платото до общинските камери. Христов настоя да се помисли и върху възможността за ограничаване движението на всички МПС от информационния център до Стария град през уикендите, но кметът Костов се обяви против.
Той обяви още, че има начин да се попречи на тези, които опитат да счупят камерите или да изкъртят габърите.
Само за пред фоторепортерите служители на „Паркинги, гаражи и благоустрояване“ показаха как ще разположат габърите по пътя.
ШУМ.БГ

Файлове
12409
85
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
cichlid
най лесно е кмето у затвору мотористите на село
до аз
ти си малоумен
боклуци !
просто нямам сили да споря с прости хора, каквито са.. ( всички които плюят мотористите)
не ми се занимава с вас.. говорете си по форумите, а на платото ще става същото, каквото е ставало ВИНАГИ, ще има шоу и ще се намери начин да се забавляваме..
вие си ланкайте тука.. ваш си проблем : )
Миксера
Каня всички рокери на хорището в Дивдядово, там да си правим кушиите.
Шмоко Оригинал
Нямам нищо против вашето шоу да завършва на болнично легло (даже бих се радвал на подобно възмездие), стига да не пострадват нормални хора!
алоооо.....
Габър е широколистно дърво и първо четете преди да пишете селяни смотани.
до Алооо
А ти си долен , миризлив боклук, да ти еба майката в устата.
Бор
koйто се забавлява с високи скорости,да ходи на психотерапевт
а този, на който му се прави с... сутрин рано,да си намери прост......,да остави Майките на мира.
ттт
Наи после ще вървим спокоино със децата