Децата от Дом „Детелина”, от Ресурсния център, малките спортисти от Военния спортен клуб „Шумен” и ученици се включиха днес и подкрепиха инициативата на областния управител Димитър Александров „Да почистим заедно”. Организаторите на проявата – младежите от ПП ГЕРБ, осигуриха ръкавици и чували, а почистването на детската площадка до Информационния център и на екопътеката придоби състезателен характер „За най-пълни чували”.
„Обещахме си с децата от Дома и ресурсния център по време на мартенската работилница да излезем сред природата и днес го правим. Съчетаваме полезното с приятното - да почистим и да проведем спортни състезателни игри”, каза областният председател на младежите на ПП ГЕРБ Евгений Цанков. В капанията се включиха граждани, представители на шуменската екоинспекция, на Природен парк „Шуменско плато”, депутатът Красимир Минчев, зам.-областният управител Ралица Тодорова, областният координатор проф. Добрин Добрев. За трудолюбивите малчугани и за доброто им представяне в спортните игри областна управа осигури грамоти и награди.
„Да почистим заедно” е първата проява за тази година свързана с Международния ден на Земята. Под егидата на Димитър Александров ще бъдат проведени и други мероприятия, като следващата, която предстои да бъде реализирана, е засаждане на дръвчета”, сподели зам.-областният Ралица Тодорова.

Децата от Ресурсния център бяха сред най-активните.

ШУМ.БГ
Коментари
временно пребиваващ
Браво!
аз
къде са закрилниците на децата, ако дете работи във фирма е престъпление, а на платото не е, кМЕТА у затворо
Анонимен
похвално, ама от къв зор Ралица Тодорова си прави пиар на гърба на областния
Анонимен
Минчев и Добрев да се потрудят сега а наесен народа ще почисти нашата земя и от тях!Балами вече няма!
Анонимен
голяма мръсотия в гората! но в града е по голяма. там кой ще почисти?
Христо Ганев
Интересна ирония - вчера след кметското изкачване на стълбите, изглежда бяха раздали Български флагчета на участниците. Качвах се до горе около половин час след това и пътя по стъпалата, както и горе на информация беше осеян с тези символи. Всеки беше хвърлял където му падне. И сега иронията - днес ГЕРБ правят поход с точно обратната цел - да почистят. Напомня ли Ви нещо? :)
мая
Добра идея и поведение.Така се възпитават децата.Иначе като пораснат и те ще цапат!
Анонимен
е,ние едно поколение вече изтървахме...
до Христо
Едни раздават безплатни тениски ,а други чистят,така е в този живот.