Гласуваха списъка с улиците за преасфалтиране
45 улици и площади ще бъдат преасфалирани с пари от облигационния заем, който Община Шумен изтегли. Списъкът бе окончателно утвърден след двучасов дебат на днешната сесия на Общинския съвет.
С 12 млн.лв от заема ще се ремонтират около 350 хил. кв.м. улични настилки и 32 хил. кв.м тротоари.
Още в началото на обсъждането съветници започнаха да предлагат промени в първоначалната план-схема, като няколко настояха да се добавят едни улици за сметка на други. В крайна сметка предложенията не стигнаха до гласуване, тъй като всички се обединиха около мнението, че не са правени сметки колко ще струват новите улици и дали ще има пари за тях. Общинска администрация се съгласи единствено от списъка да отпадне пл. „Възраждане“. В последния вариант на докладната на кмета влязоха и 2 улици, които отсъстваха от първоначалния списък – „8-ми март“ и „Пирот“. По предложение на арх. Светлозар Тузсузов в решението бе записано също, че като условие в конкурса за изпълнител на проекта ще фигурира 5-годишен гаранционен срок на асфалта.
„За“ гласуваха 29, двама бяха против, а пет се въздържаха.
ШУМ.БГ
Файлове
9271
42
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
anonimen
а пред блоковите пространства кой трябва да ги асфалтира ние ли?Преди няколко дни показаха по новините,че в София се продават кофи с асфалт и хората сами си ги запълвали.До тук ли трябва да се стига в нашия град.Купуваш кофа с асфалт но не плащаш данък за автомобила.Носиш касова бележка и ти опрощават данъка.Де да можеше така.
ченгел 2
Ще се оправдаят, че Дивдядовските улици не са ремонтирани по ИСПА и затова не са включени.
Добре тогава, да дадат пари за построяване на читалище. 1 милион трябват.
Дъбов като идва в преди 2 години на предизборно събрание - обеща.
Дивдядово е червено, но няма да гласува за Костов!
Превърнахте ни в сметище на областта, а насреща - нищо!
Ченгел 3
Предлагам да се организираме и започнем да спираме колите към сметището. Когато центъра потъне в боклук,а околните общини не превеждат пари4ки в общинската хазна ще видим дали Костов няма да ни обърне внимание. Все пак Кредит трябва да се връща и избори да се печелят.
Анонимен
Стига сте ревали бе, селяни!
Някакви си 4-5 хиляди избиратели...
Костов е заделил парички за циганите от Бялата пръст и Българанов.
ДПС и те ще му ударят едно рамо...
Работата е опечена!
"А вий, вий сте идиоти!"
батко
ей добре че са тези заеми та да може и кмета да си покраде малко че няма за кога вече
Анонимен
А бе вие от Ченгел нали си имате там ваш човек бе. Другаря Баев за чии е там в общинския съвет? Нали да защитава интересите на селото ви. Или той май защитава само своите лични. Я му потърсете сметка
шуменец
Какво църкат дивдядовци,че животните им само на нов асвалт ли трябва да серат,или вземат пример от ветеринарния си лекар.До вчера на него му трябваха 72000.Да вземем да ви изброим колко сте и на всичките да ви даде кмета по..........лв./оставям празно място сами да си попълните кой по колко иска/
123
КАКВО СТАНА С УЛИЦА"АНАСТАСИЯ ПАСКАЛЕВА ", ЗАЩО ПАК ЩЕ СЕ АСФАЛТИРА "ГР. ИГНАТИЕВ"-ЗАЩОТО СЕ НАВОДНИ МАЗАТА НА КМЕТА ЛИ
...........
във всички тези улици явно живеят общински съветници или техни близки
защо няма Ген.Драгомиров ? ако видят пътищата ще се уплашат сигурно.......