4-часови масирани полицейски проверки по пътищата днес в Шуменско
Днес от 15 до 19 ч. в Шумен и областта ще се проведе специализирана полицейска операция по безопасността на движението, съобщиха от Областна дирекция на МВР в Шумен. Очаква се да бъдат спрени стотици автомобили за провека. Полицията вече е набелязала местата за отклоняване, спиране и проверка, като едновременно ще бъдат спирани по 10 коли от потока на трафика по посока на движението. „10 полицейски служители ще проверяват документите на водачите и колите, а други двама вземат отношение по административен ред при установяване на нарушения, като се акцентира върху проверка на превозните средства за наличието на задължителна застраховка “Гражданска отговорност”, уточняват от ОД на МВР.
От полицията уверяват, че акцията няма да затрудни движението, а при необходимост ще се поставя временна сигнализация - конуси и пътни знаци.
На територията на Шуменска област операцията ще се проведе на два пункта за контрол – един в град Шумен и един на главен път в областта.
Днешната полицейска операция е опит да бъде приложена една от добрите практики в ЕС за „широкообхватен контрол”. Холандският модел на тази практика показва, че за 60 минути от 10-те служителя, които осъществяват само контрол се извършат средно 100 проверки на ППС.
От ОД на МВР уточниха, че в понеделник ще бъде представена обобщена информация за броя на проверените автомобил и установените нарушения по време на операцията.
ШУМ.БГ
2833
18
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
и аз
Полицаите трябва да обикалят вътре в града и да контролират много други работи.Кой ще санкционира тези, които спират в 5м.разстояние по кръстовищата и влошават видимостта?Полицаите да правят забележка на паркиралите по диагонал между две коли (при успоредно паркиране).Такива пречат на нормалното двупосочно движение.Да санкционират тези, които не спират на пешеходните пътеки.Има ли контрол по отношение на говорещите по телефоните.По отношение на едно нарушение (защото има формулирано такова) няма никакъв контрол и санкции.Това е когато един шофьор притиска друг със свирене на клаксон, псуване, ръкомахане и прочие.Проверявайки други по-малко важни за културата на шофиране неща ние пак ще продължим да си бъдем селски шофьори.
джигита
аз ще си карам след 8 вечерта и готоо
logo
Акцията на полицията е оправдана. Ще видите в понеделник каква информация ще изнесат. Толкова нередовни водачи се движан по пътищата на страната, че тези проверки трябва да са много по-чести.Инициативата е похвална.
До водач от 08:19
Защо лъжеш хората бе, аз живея на запад и тук има може би повече такива проверки от в БГ,случвало се е да се създаде огромен трафик заради проверки достигащ десетки километри но ти това няма как да го знаеш,след като си написал тази глупост тук във форумът,сугурно и не знаеш ,че тук законите са много строги и глобите по пътищата твърде солени само за сведение ще ти кажа без колан 150 евро, говорене по телефон по време на управление на автомобилът 300 евро,неправилно паркиране като и ти вдигат автомобилът задължително 90 евро и отделно на час се плаща 15 евро в полицията докато го освободиш,така че не лъжи повече хората, в БГ няма строги закони затова всеки прави това което иска.
do police
aha 6te gi karat da se posabudiat malko,4e po cialden spat kato tapani vav patrulkite apak za no6nite smeni da ne govorim,pod siakakva kritika?Gospodin kmete policai ne ni triabvat vav Shumen 10,15 kameri 6te 6var6at 1000 pati pove4e rabota ot tezi palia4ovci
555
Ха че той кмета беше обещал камери,аз поне не знам някъде да има монтирано такова съоражение.Обещанията са за това да не се изпълняват.Или паричките са отишли за Амет.
Анонимен
проста държава първо да асфалтират улиците и тогава да излизат полицайте на акция сега 4 часа ще работят и после по барчетата на кафе няма да се оправи тази държава на запад улиците им са супер и има защо да се правят акций а тука само дупки и си чупим колите а сега и акций ужас
qwerty
Пак са огладнели нещо и пак от джоба на изнемощелия данъкоплатец. Проблема е че не те спират за проверка, а те спират да се заяждат. А пък вие гадни злобари дето сте ЗА, нека на вас ви напукат най високите глоби, мръсно и долно племе сте, мамка ви. Плащайте вие, не вярвам, че сте толкова изрядни. Който може, да се скрие, добре е че се оповестява по медиите.
ДО QWERTY
ЕЙ ПРИЯТЕЛ, МНОГО СИ СТРАХЛИВ ТИ БЕ! ЩО СЕ ПАЛИШ ТОЛКОВА. АКЦИЯТА Е ПОХВАЛНА-ТАКА Е В ЧУЖБИНА, НЕКА И ТАКА Е ТУК. НЯМА ОТ КАКВО ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАШ, КОГАТО СИ ИЗРЯДЕН. НО ЯВНО ТИ НЕ СИ.КАКВО МУ ИМА ТОЛКОВА, КАТО СИ С КОЛАН, КАТО НЕ СИ ПИЛ И СИ КАРАШ ВНИМАТЕЛНО, НЕКА СПИРАТ КОЛКОТО СИ ИСКАТ. САМО ТАКА! БРАВО ЗА ИДЕЯТА, НО НЕКА НЕ ОСТАНЕ КАТО ИЗПЪЛНЕНИЕ САМО 1 ПЪТ.ПРАВЕТЕ ТАКИВА ОПЕРАЦИИ ЧЕСТО!