
Университетът пуска бариерата, иска левче за паркинг
От понеделник влизането на автомобили в Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“ става платено. Студентите и външни лица ще трябва да вадят по лев, за да паркират автомобилите си в района на ВУЗ-а. Ако студентите решат да напуснат района през деня, то при всяко ново влизане ще трябва да си приготвят още по лев. За по-евтино им се дава възможността да си закупят месечна карта от 15 лв., която гарантира многократен достъп до университетския паркинг.
„Въвеждаме платеното паркиране с две цели – да ограничим влизането на хора, които нямат работа тук и да подобрим организацията на движението“, каза за ШУМ.БГ помощник-ректорът Мануел Мануелян. Той обясни, че влизането на автомобилите ще става само през бариерата пред централния Корпус 1, а излизането през бариерата пред Корпус 3. „Таксата не важи за таксита, за коли на делегации и обслужващи звена като полиция, линейки, Е.ОН, както и за автомобили, зареждащи търговските обекти в университета“, уточни Мануелян. Работещите в университета пък ще ползват служебните си карти. Решението, което влиза в сила от идната седмица, е взето на Академичен съвет. „Практиката показва, че платеното паркиране е въведено в редица висши учебни заведения в страната, дори има и такива, които ограничавт изцяло достъпа за автомобили. С въвеждането на таксата ще въведем ред в сегашния хаос“, смята Мануелян.
Паркоместата в университета са около 150, които според помощник-ректора са напълно достатъчни.
ШУМ.БГ

5244
35
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Анонимен
Дерете амуджите те имат пари.
Студент
Педали долни,корумпирани !!!
Халя - хулята
Ами да, то само майчина реч се носи по коридорите.Ама не българска, ами от долината на дълбоките гащи.
БГ СТУДЕНТ
ЗА ДА СЕ ОГРАНИЧИ ДОСТЪПА...НЕ МОЖЕШЕ ЛИ СРЕЩУ СТУДЕНТСКА КНИЖКА ИЛИ КАРТА ДА СЕ ВЛИЗА???ГОЛЯМ МОТИВ ИЗТЪКНАХТЕ, ЗА ДА СКРИЕТЕ КОЖУДЕРСКИТЕ СИ СТРАТЕГИИ!!!
само така
Делиорманските пуцаджии трябва да си плащат. Те колите, които паркират там са с регистрационни номера Т и РР.
жжж
Драскачев, защо работиш на празни обороти и само хърляш лайнометки с педераските си определения и поставяш всички под едни знаменател, че и ги корумпираш.Явно си куха лейка и това те оправдава. А що се отнася до писаното от тебе е обяснимо, защото кучето е куче и не може да искаме от него да не лае. Дано си го разбрал миличкото ми озлобено студентче. Време е да разбереш, че социализмът си отиде и няма безплатни манджи. Демокрация сме и тя ни сложи ярема.
до 15. 04
Ти ако беше БГ студент щеше да напишеш правилно кожОдерските а ти си рязан TR.
4o4i
Правилно. НО защо не важи за таксита???
Анонимен
tochno che piskiulite imat poveche pari ot balgarite imat sumati ovche i kravi v deliormana inache niamashe da se napravi parking nali s tiah se saobraziavat s teia levcheta sveshti da si kupite ot opravata i cvetia 1 lev na kakvo osnovanie nito edin lev ot vzetoto ot studentite ne se e vlojilo v universiteta ili mitsubishito na rektora harchi mnogo i ne mu stigat parichkite za kakvo mu e toia skap manafi takiva