Очаква се депутатите да обсъдят промените в Изборния кодекс
Очаква се като извънредна точка в дневния ред за днешната работа на парламента да бъде включено обсъждане на промени в Изборния кодекс, съобразени с решението на Конституционния съд.
Също днес Европейската комисия за демокрация чрез право, известна като Венецианска, ще обяви първите си впечатления от приетия в края на миналата година Изборен кодекс.
Конституционният съд отхвърли част от текстовете в него като тези за уседналостта при местния вот и намаляването на броя на общинските съветници. Вчера представители на Венецианската комисия се срещнаха с всички парламентарно представени групи. От ГЕРБ заявиха, че са получили “много висока оценка“ на Изборния кодекс. От опозицията са изразили опасенията си пред експертите, че промените в изборното законодателство закъсняват и че вицепремиерът и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов ще бъде едновременно председател на предизборния щаб на управляващата партия ГЕРБ. Очаква се през юни Венецианската комисия да представи доклад с препоръчителен характер за страната ни.
БНР/Хоризонт
161
0
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар