
Военното министерство дава на Шумен две поделения
Военното министерство ще прехвърли земята и сградите на Тежкия полк и Щаба на Дивизията. Бившите поделения ще се дадат за управление и стопанисване на областния управител. Това каза на пресконференция днес министърът на отбраната Аню Ангелов. Преди това той се разговаря с областния управител Димитър Александров. На срещата присъства и народният представител Красимир Минчев.
Губернаторът обясни, че в Тежкия полк имат прекрасен закрит басейн и спортна зала и е естествено да стане като за отдих и за спорт на шуменци.
Освен тези два имота военните смятат да се освободят и от погребите на Шуменското плато и от поделението срещу гробищния парк, известно като Лагера. Първото ще бъде обявено за продажба, а второто вероятно ще се даде на министерството на земеделието.
Военното училище на центъра на града ще остане собственост на МО. „Даваме 3 сгради на Министерството на правосъдието – там ще се преместят административният съд и прокуратурата“, каза Ангелов и уточни, че става дума за трите сгради, които са на бул. „Славянски“. „Ние смятаме този район да го запазим за нуждите на българската армия“, заяви министърът в отговор на журналистически въпрос дали обмисля да даде част от Военното на община Шумен.
Министерството на отбраната планира да направи основен ремонт на сградата на Военния клуб в Шумен. Това, според Аню Ангелов, ще стане през 2012-та. Министърът не скри, че предстоят още съкращение в щата на армията, като се върви към закриване на шуменския артилерийски дивизион, а механизираният батальон ще се редуцира с 45%. На военнослужещите ще се даде възможност да кандидатстват за работа в други поделения в страната. „Гарнизонът в Шумен остава около 800 души състав. Считам, че запазването му е важно за Североизточна България“, каза министър Ангелов.
Сградите на бившето Военно училище, които ще се дадат на Министерството на правосъдието.
ШУМ.БГ

18015
72
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Кореняк шуменец
Щял да запази половината център за нуждите на МО.Това да не е Северна Корея. Къде в Европа има казарми в центъра на градовете. На американците базите също не са в градовете. Руснаците имат военни градчета. При 30000 армия на военните им стига една база на морето, една ВВС и една - две пехотни из Южна България. Какви са тия ДНА, бази за почивка и подобни. Да почиват като всички изтормозени Български граждани.
Запасняк
Четах някакви глупости от сорта,че който не храни своята армия ще храни друга. В кой век живеем, тия нашите военни са свикнали наистина само много добре да се хранят. По занятия войника яде компот от сланина за да има пържоли за офицерите и сержантите. Те да не са с по два стомаха или се преуморяват повече. Навремето не можеше да се разминешка край военното училище от дебели вратове и задници в униформи.
учуден
Вооенното министерство давало на Щумен две поделения, колко са щедри. Дават съборените си погреби и поляната на лагера а си запазват центъра.Че тия казарми с какви пари са правени.
Анонимен
Voenen li 6te e kandidat kmeta?
Анонимен
военните са си добре- папат и лапат.
ама види му се края
Юначка
Много, прекалено много глупости прочетох... И малко, но много качествени неща...
Към Кореняк-шуменец:
ако наистина е такъв, какво знае той за историята на Шумен, шуменския гарнизон, Военното училище... Изглежда недолюбва да чете исторически факти и документи... Ако попрочете малко по-задълбочено, ще види, че Военното училище, което сега е в центъра на града, някога е било абсолютния му край...
И още нещо: когато Военното училище е било наистина на края на града, а Учителският институт все още в центъра му, под Старата поликлиника, военното министерство /през 50-те години/е предложило военните да се "изнесат" на мястото на сегашния ШУ, около Лагера и Чалък-табия, но това не се е приело от министерството на образованието...
Така, че да си "чешем езиците" и да си драскаме глупости, просто ей-така, за това грешка нямаме, за съжаление...
Анонимен
Мъжете обожават зърната на женските гърди. Те използват различни имена и прякори за различен външен вид на зърната. Някои харесват малки и розови зърна, други си падат по по-големи и по-тъмни, а някои по изключително твърди зърна, други пък харесват черни...
Това, което повечето мъже не харесват е липсата на хармония – т.е. малки гърди и големи зърна.
12
i za koi stava vapros
color
be da gi mahat tezi kadrovi voinici te sa debeli i qdat parite na darjavata ako stane voeno polojenie kakvo biha pomognali na grajdanite kamo li na darjavata ni.kato varvite po ulucite na drada zagledai te gi tezi kadrovi voinici uuuu.