Каракачанов: Ако ВМРО каже, ще играя за президент
Ако ВМРО каже, ще играя за президент, защото не се плаша. Това заяви в Русе лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов, предаде кореспондентът на БГНЕС от крайдунавския град.
Според Каракачанов обаче е най-добре да се издигне обща дясна кандидатура, която да е алтернатива на статуквото на ГЕРБ и БСП. До месец воеводите ще имат яснота дали ще подкрепят друг кандидат или ще играят сами на президентския вот. Лидерът коментира, че е традиция в България кандидатите за президент да се обявяват в последния момент и определи това като псевдодемокрация, при която няма борба на личности и програми, а на пари и компромати. Според лидера на ВМРО, премиерът Бойко Борисов на 99% ще се кандидатира за президент, защото ГЕРБ няма друг печеливш кандидат. Каракачанов намира за реални предсрочните парламентарни избори, но смята, че те ще се състоят следващата година, като следствие от резултата от вота през октомври. Той изрази и мнението, че правителството пренебрегва Северна България в инфраструктурните си проекти, а това е регионът в най-тежко икономическо състояние. "Не може 80% от инвестициите за пътища да отиват в Южна България, за да обслужват София и да имат софиянци хубав път към южното Черноморие", каза още лидерът на ВМРО.
По време на обиколката си из Русе Каракачанов е разговарял с местните структури на ВМРО и вече има яснота за кметските избори в някои от населените места. В Русе и Бяла воеводите ще работят със Синята коалиция за обща кандидатура, а в Сливо поле ще се търси вариант да се противопоставят на ДПС, които имат силни позиции. /БГНЕС
303
2
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
аз
тоз пък хуй какво ще търси там
македонка
А, бе, Красимире, къде е ВМРО? Нали след толкова години единствината ти грижа бише да се набуташ в парламента, независимо в какви комбинации. Ти го унищожи ВМРО. Няма вече ВМРО. Кой да каже? Ти си ВМРО. Ако искаш да се орезилиш, предложи се, ама кой ще гласува за тебе?