Задържаха шуменец при операция „Шок“
24-годишният М.С. е задръжан в Шумен по време на специализираната полицейска акция „Шок“. Мъжът е задържан в квартирата му около 6.45 часа, съобщиха от ОД МВР. М.С е обявен за международно издирване в шенгенската информационна система във връзка с европейска заповед за арест, издадена в Италия и мярка установяване на адрес, постановена от австрийските власти. От полицията уточниха, че е обявен за издирване във връзка с използването на скимиращи устройства в Италия. Мъжът е „познат“ на полицията, допълниха още оттам. Отведен е в Районно управление “Полиция” – Шумен и е задържан със заповед на основание чл. 63, ал.1 от ЗМВР за срок от 24 часа. Уведомени са дирекция международно оперативно сътрудничество – МВР и Окръжна прокуратура Шумен. Работата по случая продължава.
49 лица са задържани до момента в рамките на операция "Шок", съобщиха от пресцентъра на МВР. Специализираната операция на ГДБОП е под ръководството на Върховна касационна прокуратура, в координация с Европол и със съдействието на Сикрет Сървис. В процес е изпълнение на Европейски заповеди за арест на български граждани, които пребивават в страната, в европейски страни и в САЩ.
ШУМ.БГ
6626
24
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
ttt
i koi e toi ?
Анонимен
невинния
Анонимен
Сега чакайте шуменските клюкари за да разберете историята на престъпленията на задържаният.
неловоден
Аз съм ви казвал, че шуменските новинари са съвсем слабички и страхливички и нямат никакави лични информатори, вербувани в интерес на истината.Ето и сега "Н.Н.,Т.Т., В.Г.З. и т.н.Ами че веднъж поне се доберете до малко по ценна информация, например до цялото име на някой престъпник. Не,... слабички сте.
ddddddd
браво!
Доньо
Селянин.....па щом е на квартира от де ще е а!А познайте дееееее.....!Некой резак ще е а.....
до доньо
ти май си опитвал от тези резаци а? Щом неможеш да ги забравиш "твойта ма..а расистка"
хан винех
кой е тоя бе - М.С. - майстор на спорта ли
въпрос към органите
да , а защо не е бил задържан преди като е обявен за издирване ,ами чак когато са им се обадили от "Горе"