Костов: Ще подкрепим вот на недоверие в сектор сигурност
ДСБ ще предложи на Синята коалиция да подкрепи вот на недоверие за провала на политика в сектор сигурност. Това съобщи лидерът на ДСБ Иван Костов, предаде репортер на БГНЕС.
Ще подкрепим вот на недоверие в този сектор, независимо откъде идва, призна Костов. Все пак той очаква вотът да се внесе в края на тази седмица или най-късно в началото на следващата и предполага, че това ще направят депутати от ДПС и БСП. Сините няма, обаче, да сложат подписите си при внасянето на един такъв вот. Решихме, че не бива ние да внасяме вот на недоверие, обясни Иван Костов. И да бъде освободен и да не бъде освободен Цветанов, негативите падат тежко върху ГЕРБ, отбеляза още председателят на ДСБ.
Истинският вот на недоверие ще се състои на изборите, подчерта от своя страна зам. председателят на ДСБ Екатерина Михайлова. Тя припомни, че ДСБ свали доверието си към министъра на вътрешните работи Цветан Цветанов още в началото на тази година. Вицепремиерът Симеон Дянков също критикува сферата за сигурност. Явно и в правителството виждат дефектите в работата на министъра на вътрешните работи, коментира тя.
В момента се сключват споразуменията за съвместно явяване на партиите в Синята коалиция на местните избори. Може би ще има коалиции в големите градове в страната като почти е сигурно, че такива ще има в десетте най-големи града, обясни Иван Костов. /БГНЕС
192
0
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар