
Два пъти къртят габарите на пътя до Паметника, слагат асфалтова гърбица
Моторджии на два пъти изкъртиха габарите, които Общината постави на пътя до паметник „Създатели на българската държава“, затова от администрацията обмислят да излеят асфалтови гърбици. „Сложихме камера и имаме резултат – вандализмът е заснет в дълга серия. Филмът е предаден на МВР“, каза на пресконференция днес кметът на Шумен Красимир Костов. Според него на лентата се виждат лицата на извършителите, както и номерата на колите им. „Махат габарите, но трябва да знаят, че с нас оправия няма, ще сложим легнали полицаи“, закани се кметът.
Управителят на общинското предприетие „Паркинги, гаражи и благоустрояване“ Сергей Стойков обясни, че 37 броя габари са били поставени на 24 юни. „На 8 юли установихме, че вече са демонтирани, като част от тях открихме в канавката край пътя“, обясни той. Това е втората вандалска проява - първият инцидент е бил около средата на юни, когато новите габари са били изтръгнати няколко часа след поставянето им. Единствената камера на Информационния център е заснела трима души с два автомобила.
Цената на 1 габар с поставянето струва 40 лв с ДДС, каза Стойков.
Общинарите са монтирали камерата зад прозореца на информационния център на ПП "Шуменско плато".
ШУМ.БГ

14860
134
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Шофьор
Голяма грешка на шумаците...
Утре ще има нова статия, в която ще пише, че е счупен прозореца и открадната камерата :)
а на бас, че не е грешка
Хюмненцата дето са изчегъркали - ще копаят с лъжици в ареста, а на Миксерчето ще му миксират цистерната
Досетлив
до гражданин
Хахахаххахахаха :))))) Как ще слагаш бодлива тел хахахах :)))) Женевската конвенция ще разпилее не работниците сложили тел а цялата държава ще плаща репарации като след война :))))
Гледаш само от една камбанария - сега ще ти дам изглет от друга. Ти си чужденец и не говориш езика на шумналиите. Как ще разбереш тук на платото за мотори ли е, за автобуси или за хора? От къде може да разбереш, че това е защитено плато е не някакъв чукар забравен от бога? Ти знаеш, че е плато и си ходил като дете с дядо си. Сега искаш да ходиш на платото с твоите внуци. Ама говориш така само защото си местен и искаш да запазиш традицията. Сега шайките са модерни с мотори. Всяка девойка иска да си намокри жабата от кеф и се качва на мотора с някой младеж. Това е истината. Те се борят за тяхното - ти за твоето ... ама няма табели и за мен те имат право да карат там. Утре синът ми ще искам и той да мокри жабите на девойките - всеки иска детето му да е номер едно. Мен ми е ясно, че няма как със заплата от 240 лв. младеж на 20 години да кара мотор за 5 000лв. Татко му го е купил. Татко иска сина да е звезда - ВСЕКИ ИСКА! Кмета само харчи нашите пари - преди ходиха на Петия, после Мътница, после Дибич, сега на платото .... така се кефят младежите!
някой си
А бе защо казвате че мотористи са ги премахнали след като сте видели на камерите две коли ?
Миксера
Ако някой ми даваше по 5 кинта на всяка закана за опъване на тел или саморазправа отправена тук сега щях д аимам повече кинти от пешо ретрото. Ай стига сте се правили на мъже, че не ви прилича ама хич "ендурковците" ще си карат, а вие ще се пазите - това е положението, все едно в Африка антилопите да почнат да се сърдят що ги ядат лъвовете - така седят нещата и изобщо ама изобщо не съм убеден, че някъде е опоменато, че платото е изрично и само за пешеходи!
Досетлив
до Миксера
Това с антилопите и лъвовете беше добро :)))
Миксер, прав си за това, че не е забранено за мотори и коли на платото ... ама не бъди остър ... хората са наплашени от рева на двигатели и се чувстват застрашени. По природа хората са добри ама страха ги прави лоши. И котенцата са добри ама ако го натиснеш в ъгъла почва да драска и съска :))) Против съм кмета да харчи пари за габъри и легнали полицаи!!!
Миксера
Ама то за целта има много хубава поговорка бе - каквото повикало такова се обадило. Виж как започват коментарите и получаваш отговор :) Изхода на тая сага е друг - тук ще се правят на мъже някои щото в тях мълчат пред жените си и ще се създава ненужно напрежение. Изхода е в изграждането на една права отсечка около 1км дълга, близко до града, осветена, обезопасена и с мъничко място за зрители щото без кибици не може и зверски глоби в града за каране не по правилата ;) не е толкова сложно въпрос на диалог и малко пари
Жоро
Миналата година, докато още нямаше габари, нямаше и инциденти, а сега си е проблем карането през габарите, то затова ги и махнаха хората. Пътят на платото е прав и не виждам проблем да се кара бързо, инциденти няма начин да има. Виж, за черните пътища в гората, там е опасно, колкото и добре да караш, все няма да видиш нещо и инциденти винаги ще има.
А това с отсечката от 1км. за състезания, ами който иска може да отиде до Севлиево и да кара. Лошото е че повечето тукашни няма да го направят, защото бензина пари струва, а и не им е целта карането а фукането.
Миксера
Севлиево има писта за мотокрос, иначе има и писти из бг ама кажи ми имаш ли си на хабер колко пари излиза да се засилиш от Шумен до Калояново за един ден?