26-годишен загина при трудова злополука
26-годишен шуменец загина днес при трудова злополука в Цех 3 на фирма "Нови енергийни системи" /НЕС/ на бул. „Мадара“ в Шумен. „Сигналът за злополуката е предаден на тел. 112 в 14.15 часа“, казаха от полицията. На място веднага е изпратен екип на Полицията и Бърза помощ, която е констатирала смъртта на мъжа. На огледа е присъствал и зам.-окръжният прокурор Димитър Димов. Образувано е досъдебно производство. „Във фирмата са били и инспекторите Васко Веселинов и Галя Колева", съобщи за ШУМ.БГ юрисконсултът на Инспекцията по труда Благомир Богомилов. "Нямаме достатъчно информация, изчаква се съдебен лекар и нямаме достъп до мястото на инцидента", каза първоначално Васко Веселинов. Според него, тялото на мъжа се намира до входа на пещ, в която се изпича част от производството. По-късно той обясни, че в пещта е възникнала авария и машината е спряна, за да изстине и повредата да бъде отстранена. След 4-5 часа 26-годишният Десислав, на когото смяната изтичала, решил да влезе, за да отстрани аварията и по-късно бил намерен вътре. Той бил изваден от негов колега, който днес не бил в състояние да разкаже за видяното. „Утре продължаваме с нашата проверка“, каза Веселинов и добави, че засега се знае, че Десислав е работил във фирмата преди, напуснал е, и от юни е бил назначен отново на работа. От полицията уточниха още, че 26-годишният мъж е починал от термичен шок. Температурата в пещта, където се изпича емайлът на бойлерите достига 800 градуса при работа, а днес, когато тялото на Десислав било открито, температурата е била около 60 градуса. Работата по случая продължава.
Припомняме, че през 2007 година, на 28 юли, в същата фирма загина 51-годишен работник, докато се опитвал да среже метален варел.
ШУМ.БГ
70406
270
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Дида
Пардон Веселинов
Анонимен
всичко отшумя,всяко чудо за 3 дни
* Коментар транслитериран от системата
0 0Васко Веселинов
Нищо не е отшумяло, надявах се че може, чрез този форум да получа съдействие от хора, които са заинтересовани истината да излезе наяве, но за съжаление това не се случи. Надявам се да размислите до понеделник.
Веско Веселинов
пък на мен ми се струваш менте марка
* Коментар транслитериран от системата
0 0moi
стига сте плакали,и аз работя от 2 години в фирма нес, не са лоши условята, и никога не е било да не си получи заплатите. на всяко 25-то число .и ги превегдат.
* Коментар транслитериран от системата
0 0Росен Йорданов
до мой
абе мой що те е страх да си напишеш името???
гледам получавал си редовно заплати
а получаваш ли си отпуските???
kolega
боже освен глупости др непишете веско знаеш мн добре че ме 3 човека сте распитали до ся колегата на десо бригадира и заст1пващия за 2 смяна още несте ри рабрали ко е станало нали сте мерили за колко време са затварят вратите и за колко време са варти пеща а за колегата на десо защо него питахте след кат излезе от банята и разбра ко са е случело защо е тр1гнал да бяга баш толкова ли да се е оплаши само тва искам да знам що евгени е тр1гнал да бяга кат е разбрал ко е станало
* Коментар транслитериран от системата
0 0....
а мога ли да попитам защо евгени не благоволи поне на погребението да доди нали бъха заедно в една смъна.......
* Коментар транслитериран от системата
0 0Nes
от самото начало ви казвам колегата му трябва да се разпита каде е спал тои
* Коментар транслитериран от системата
0 0