
Община Шумен с финансова и логистична подкрепа за скаутите
Финансова и логистична подкрепа оказва община Шумен на скаутския лагер на Шуменското плато. Днес на посещение в лагера бяха зам.-кметовете на община Шумен Иван Йонков и Живка Тонева, шефовете на Инспектората и на общинските дружества „Паркинги и гаражи и благоустройство” и „Обреден дом” Свилена Иванова, Сергей Стойков и Златин Кайряков. Кметската администрация инспектира района във връзка с предстоящото честване на 100-годишнината на скаутското движение от 14 до 21 август, което ще събере над 1000 гости от цял свят. Община Шумен вече е превела 10 хиляди лева, необходими за изграждане на съоръжения за състезателни игри. След евентуалната актуализация на бюджета ще се осигурят още 25 хиляди лева, необходими за прехраната на скаутите, както и за поставянето на химически тоалетни. Общината пое ангажимент да помогне на скаутите да направят пейките в театъра, да бъдат извозени листната маса и битовите отпадъци от района. През следващата седмица за ремонтните работи ще помагат представители на общината и на двете дружества, ще бъдат осигурени специализирани машини за почистване на района, както и съдове за отпадъците.
Иван Йонков разпореди да бъдат подпомогнати децата и в разчистването на плаца, където ще бъде лагерният огън и тържествената церемония по откриването. В момента в района работят скаути от Чехия, Полша, Литва, Испания, Италия и България, доскоро тук бяха скаути и от Франция.
Очаква се на 15 август за откриването да пристигнат министърът на отбраната Аню Ангелов и американският посланик Джеймс Уорлик. Има договорки на закриването на 21 август да присъства премиерът Борисов.
ШУМ.БГ

3221
26
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Анонимен
без друго ще мирише като ядат само боб и леща и почнат да пърдят трябва да се намеси гражданска защита вие представяте ли си няколкостотин души да пръднат наведнъж те ще се насерат направо
Анонимен
На Добчо жена му работи там и тя ще вземе заплатка.
007
Само нещастни, дребнави злобарчета пускат коментари в този сайт. Прави се нещо добро, за децата, а тук селянчетата пак избиват комплекси. Ей, графоманчета, като толкова ви се пише, напишете някой роман :)
още един анонимн
И майка му работи там
моля заповядай
тоя златин да не ена каролина отрочето
стефчо
много ме дразнят някои момичета от тез скаути , ама де не им казвам имната
кънчо
Това е много тъпо занимание да ходи човек по горите. Верно полезно е за здравето, ама дотам .
Но само скаутите да не почнат като ДАНЧО ПЛАНИНАРЯ - да си пишат имената и да ги изрязват с ножки по дърветата на платото.
аз
какт ви живка колкото и да е тъмна си личи, че още не е ходила на море
бай гичо
тез момичета за какъв мислиш са тръгнали из горите