Кандидатирам се за кмет на Шумен, защото стотици наши съграждани, обществени групи, политически партии и коалиции видяха в мен и моите идеи алтернативата на натрапвания ни като единствен избор между БСП и ГЕРБ. Кандидатирам се за кмет, защото се чувствам готов и мога да представлявам достойно всички, които мислят като мен, в органите на местната власт в Шумен. Това заяви Иван Капралов - кандидат за кмет на Шумен, издигнат от коалиция „Демократи за „Десетият град”, включваща ДСБ, Гергьовден и ОДС. Пред над 150 шуменци от средите на бизнеса и културата, събрали се днес в зала „1300 години България“ на ДКТ „Васил Друмев“, Капралов представи листата на коалицията с 14 кандидати за общински съветници и основни акценти от управленската програма.
„Вярвам и съм убеден, че днес повече от всякога имаме нужда от смяна на манталитета на управление. Имаме нужда от професионално управление - без много думи и с повече полезен ефект. Имаме нужда от управление, което е способно да работи за интересите на всички, а не да дели хората на фенски групи. Това което наричам „политика на спокойната сила”.
Програмата на дясната коалиция предвижда „малки политики, променящи обществената среда” и повишаващи качеството на живот на гражданите“, каза Капралов. „Демократи за „Десетият град” планират да ревизират и продължат програмата за преасфалтиране на улиците с приоритет създаването на нови места за паркиране и мрежа от велоалеи. Основен акцент е и завишаването на контрола и ефективността по отношение концесията за сметосъбирането. Според Програмата на десните стопанската активност на общината ще бъде подчинена изцяло на пазарен принцип, за да се прекрати участието на общината в доказано нерентабилни дружества. Десните са категорични, че общинската топлофикация трябва да се обяви в несъстоятелност.
„Три големи проекта са приоритетни за нас. Продължаване на политиката на подкрепа към реализирането на проекта „Индустриален парк – Шумен”, изграждането на многофункционална спортна зала и поставяне на основите на Шумен като инфраструктурен и логистичен център на автомобилния транспорт в Североизточна България“, заяви Капралов. Той посочи, че последният проект е в унисон с усилията на правителството да осигури европейско финансиране на транспортните коридори, преминаващи през територията на Община Шумен.
Днес той представи и другите от листата за общински съветници на коалицията. Втори е Васил Тодоров, трети д-р Антон Попов, следван от Христофор Крумов, Иван Иванов, Анета Георгиева, доц. Юрий Проданов, Валери Вътев, Артур Алтунян, Станко Козарев, Данаил Сотиров, Златина Златева, Милка Николова и Росен Станчев. Според Капралов кандидатите за общински съветници са хора с опит в управлението на административни и стопански структури, хора които имат специализираните познания необходими за днешните предизвикателства пред общинския съвет.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Капралов не само гласува, той предложи да има такса "пиаца", а след протестите на шофьорите, кандиса да я намалят. Сега ще играе лява патерица на ГЕРБ, а дясната им ще са АТАКА /поне остатъците от нея/.
Иване кажи си още какви такси си измислил за съгражданите си, вместо да ги баламосваш с празни слова.
Анонимен
пионките на проф.Добрев от Герб са наредени-Васето, Юрката, Иванчо...Гласуваш за Капралов - получаваш Александров
Анонимен
Е как ще повишите "качеството на живот на гражданите“ чрез проекта Индустриален-парк? С какви пари ще продължите асфалтирането? Шумен няма нужда от такива простотии дето сте ги писали, сверете си часовниците!
шуменка
Я стига ни занимавахте с тези пиаци и таксиметрови шофьори ! Те ви цакат с апаратчета и заобиколки из града, тарифи, престой и още колко магарии, пък и да не си плащали ! Ми не ставайте таксиджии като не ви отърва ! Не само от нас да вземате, ами ще си и плащате ! Както и ние като клиенти сме скубани от вас ! Аман от прост народ !!!!!
Анонимен
Голям смях кякво прави Майсторски от музея там нали е от герб. Тоя се клани на всички.Егати човека.
Анонимен
Тодоров да каже колко пари е откраднал от студентските общежития. То не бяха ремонти с комисионни и като прибавим процентите от зареждащите стола.къде е прокуратурата питам?
невинния
Човека с белега ще ни оправи, също като в Съюза.ха ха ха
Към Иван Капралов
Ванко,къде ги видя над 150 шуменци,като на снимката са около 50+з дечица.И като прибавим теб и кандидатите за съветници стават общо около 60.Какви сметки си правиш не ми е ясно.За какви обществени групи и партии говориш ? Къде си тръгнал с гол г.. срещу надървен .....?
гост
аз бях там и ме няма на снимката - това значи ли, че не съм бил там ?!?! Вие като няма какво да се изкажете, защо се натискате ?! И това ли е най - важното - колко са ?!