Кметът Красимир Костов иска оставката на директорката на социалната дирекция в Община Шумен Симона Паносиян. Причината е, че вчера тя се е регистрирала в листата за съветници на партия "Обединена социалдемокрация".
„Според мен най-логичното е да си подаде оставката, как без доверие ще работим, няма как. Аз работя с хора, с които си имаме доверие, аз вече няма как да й имам доверие. Аз не се прегръщам с тези, които ме предават“, каза Костов днес по време на последната му кметска пресконференция.
Градоначалникът не скри, че е много натъжен от факта, че Паносиян е потърсила друга партия, но не може да й прости, тъй като било въпрос на морал. „Поне от 15 години съм се грижил за това момиче, аз обичам младежите, познавам ги, изградил съм печеливши форми на работа, и на нашите младежи, които много бурно и бързо искат да израстнат, съм им казвал, че младостта е предимство в секса, но не и в политиката“, каза Костов и обясни, че Симона Паносиян е имала качествата да израстне като добър управленец. „Горе долу се усещам в ситуацията, когато родителят разбере, че детето му е станало наркоман, това е като родител усети, че е предаден от детето си“, заяви кметът. Той хвърли обвинение и към председателя на "Обединена социалдемокрация" в Шумен Димитрин Вичев, че е подвел неговата служителка. „Той се размразявал като социалдемократ, за да изкара на бял свят отново автентичните ценности на Дертлиев. Димитрине, не цапай дядото. Една риба скумрия, колкото повече я размразяваш и замразяваш, се получава едно много странно усещане, вкусово-мирисно. Аз съм бил с него в министерства, за да му помагам за бизнеса, ходил съм по банки с него, за да му помагам да му финансират бизнеса, защото освен че ми е приятел, аз съм искал да му помогна и като бизнесмен, защото той е знакова фигура за Шумен. Сега какво му стана не знам, жалко, че е така“, каза Костов.
"Не смятам, че действието ми е предателство. Работих за хората и социалната политита и ще продължа да го правя", каза за ШУМ.БГ Симона Паносиян и добави, че в момента е в отпуск, а въпросът с оставката ще се реши след избoрите.
Симона Паносиян
ШУМ.БГ
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
кой е гладен
избрите
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Анонимен
Всеки има право на избор.Защо Димитрин да не се размрази, Паносян да го подкрепи. Нали честни избори ще има наесен?
шуменка
Защо толкова вкупом хокате Симона бе хора?Кмета не уважава ли професионалните и достойнства,а го вълнува толкова политическата и лоялност.Стига с тия средновековни методи.С.Паносиян е млада,можеща и умна жена.
лили
Кмете, ами като не желае тази чалгарка да си подаде оставката, па вземи я уволни ти. Стига е яла хляба на нещастните хора.Няма човек, който да я подкрепи в този град. Всички я мразим. На кого е направила добро? Само вреди носи.
Г. Дембеле
Коко - президент!
Марин
"...че младостта е предимство в секса,но не и в политиката...",а секса е предмсво за старт в политиката на много Симонки!