С тържествена церемония и рязане на лента днес бе открита санираната 25-та ЦДГ „Братя Грим“ в Шумен. Тя е първата, в която приключи ремонта по европроект за енергийна ефективност на обща стойност 5,2 млн.лв.
Санирането на градината бе извършено от Обединение "Просвета", в което влизат фирмите „Барс“ и и „ЖСП-Стил“. То спечели обществената поръчка, като даде оферта за 192 408 лв и срок за изпълнение 10 дни. Договорът със строителя бе подписан на 15-ти август и работата трябваше да приключи същия месец.
По време на ремонта по-голямата част от 300-те деца, записани в градината, си бяха по домовете, а около 20 бяха насочени в други градини. „Нямаше никакво забавяне, фирмата си свърши работата качествено и в срок“, каза след рязането на лентата зам.-кметът и ръководител на проекта Александър Генчев.
По-късно той и ВРИД-кметът Митко Киров откриха рампа и платформа за хора с инвалидни колички в СОУ „Васил Левски“. Така училището стана първото в града с подобна система. Проектът бе спечелен през 2010 г. по програма на МОМН "Съфинансиране на образователната инфраструктура". Министерство и община вложиха по 37 000 лв.

ШУМ.БГ
Коментари
2011
Звезделино,ти май си си сръбнала повечко и си на фаза всемирни мъдрости !Я марш в леглото ,че се излагаш!Айде миче, сладки сънища!!!
25
Абе хора,докога разни фирми ще вземат поръчки, които предварително знаят ,че немогат да изпълнят в срок?Докога родителите ще носят негативите от това?Защо вместо да се събират пари от родителите за довършване на ремонтите не се вземат неустойките за просрочване по договорите?Така ще се постигне двоен ефект:родителите няма да се чудят как да организират родата,за да могат да поемат грижите за децата и няма да се налага да "ДАРЯВАТ"средства,които и без това нямат.СТИГА БЕЗХАБЕРИЕ И НАГЛОСТ В НАШАТА БЪЛГАРИЯ!!!ВРЕМЕ Е ДА СЕ СЪБУДИ ГРАЖДАНСКОТО ОБЩЕСТВО.
123
Ти ли ше събуждаш гражданското общество бе смотаняк ?
Мирела
....абе тук е някакъв смешен предизборен плювалник на няколко нещастни комплексари... Много яко:)
Марсианец
Уважаема Мирела,ние не се занимаваме с избори.Грижим се за децата си.И тази сутрин повтарям в пета детска градина на ул,,Любен Каравелов" има проблем с отоплението на една от сградите.Парното няма да работи,поради простия факт,че гърнето е развалено,няма врата и новата фирма не разбирала от тези гърнета.Моля г-да журналистите да проучат проблема а г-да кандидат кметовете да се отзоват и да помогнат за решаването на проблема.Уважаема Мирела ако си родител ще ни разбереш и подкрепиш.Иначе и ние можем да те обидим но явно сме по възпитани от теб.
гражданка
След като са отпуснати толкова много средства за детските градини ,редно ли е да се събират по 60лв. от родителите ?Става въпрос за "Братя Грим"2
Шуменец
Това нещо българите угода нямаме.Когато не се прави нищо-плюем.Когато се направи нещо хубаво и полезно пак плюем И какво искате?????????????????????
Шуменка
Ало господин Шуменец, вие да не сте привърженик само на лъскавите неща.Като не знаете защо негодуват хор
ата ,по-добпре си мълчете.Живка Тонема -зам.кмета беше казала ,Че учителите нямат право да събират пари от родителите.ЧУЙТЕ ДОБРЕ РОДИТЕЛИ.НЯМАТ ПРАВО .Измислят си уж че те родителите искали били да им дадат пари .Измислици.Поставят родителите на колене.Децата като са в детската им градина -няма как. Освен това тази Женя -директорката на братя Грим голяма комунистка и четкажийка.Нали си пада малко артиска иска да е все в обектива.Аз ако съм един журналист ще тръгна с камерата вътре из помещенията -пък тогава да видите ябълката от вътре.Плачат детските директорки за БТВ или Карбовски.
567
два три месеца си гледаме децата в къщи, сега ни искат и пари за довършителни работи.Сякаш множко ни дойде господин Костов? Не мислите ли???