Турски министър: Саркози да не се прави на историк
Френският президент Никола Саркози ще е най-добре да се заеме с проблемите на французите, вместо да се прави историк по въпроса за арменския "геноцид", заяви днес турският министър по европейските въпроси Еджемен Багиш.
Изявлението на Багиш е по повод призива на Саркози Турция да признае арменския геноцид. "В името на спокойствието във Франция, Европа и по света нека г-н Саркози да се откаже от ролята на историк и да напъне малко повече мозъка си, за да изтегли своята страна от икономическата пропаст, в която е паднала, и да крои проекти за бъдещето на Европейския съюз", подчерта турският министър, цитиран от Анадолската агенция. /АФП
896
16
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
аз
до 17.37ч.
ние не искаме много, границата ни да стига до босфора, турчилята май се правят на интересни
2121
невили стигна 560 год.
* Коментар транслитериран от системата
1 2AZ
саркоза да гледа фрацузите
* Коментар транслитериран от системата
1 3nıko
наистина не оставате човек да си почине, турция така турция иначе, вие защо не си гледате бıтрешните проблеми ами се заяждате с околните.
1. турциъе никогаш нама да влезе в ец
2. каква мечта :" до босфора" ами вие и до лондон може да искате. от кıде ви са тия мечти???
3. какıв геноцид: вие маъ незнаъете какво е геноцид? османската İмтерия ( не турската и това да е наясно ) 600 години беше на власт, но кıдето беше на власт никога и на никого не е забранил ниşто. всяка хародност си е говорил езика, изповадал религията си, демократично се е развил. а аз ви питам бıлгарското ( комунистическото ) провителство 40 години не издıря и.... направи големия удар.... геноцİт над турците бıлгарски граждани. това ако не е геноцİт кое е геноци?
да не се заблуждаваме , ниъе сме сıседи, имаме минало, защо не гледаме напред ами се мıчем с минало??? това е политика,..... не печелим ниъе ( народа ).
* Коментар транслитериран от системата
2 5Един Българин
Може би наистина е имало арменски геноцид, но ми е забавно когато някой извади част от истината за двуличното джудже Саркози . Между впрочем Саркози хич не се ползва с уважение сред французите .
Нека също да не забравяме, как същия този потомък на великата френска демокрация съвсем демократично унищожи една арабска държава заради петролът и .
Така, че нека някой да му каже истината за него самия .(и то публично . Да видим дали ще му стиска да пусне някоя бомбичка и над Турция .
Турция като държава не ми е много симпатична, но винаги отстоява собствените си интереси и не се лигави на никого .
Атанас Буров
И niko, и един българин сте прави. Нека гледаме напред. А Саркози е с унгарска и , ако не се лъжа и циганска кръв. Но, все пак - той помогна за нашите сестри.
фен на турция
Турция правила била геноцид.А Франция изобщо,ама изобщо не е.Кой да знае,че Франция,Англия,Холандия,
Испания и Португалия са колониални държави? И същите са грабили Африка и Южна Америка така ,както може би турците не са.