Образуваха досъдебно производство за злоупотреби в „Общински жилища и имоти“
Прокуратурата образува досъдебно производство срещу неизвестен извършител за злоупотреби в общинското предприятие „Общински жилища и имоти“ /ОЖИ/.
„Извършени са претърсвания и са иззети счетоводни документи от помещения на предприятието. Има досъдебно производство по чл. 219, ал.1 от Наказателния кодекс за безстопанственост“, каза за ШУМ.БГ окръжният прокурор на Шумен Ася Петрова. Тя уточни, че все още разследването е в начална фаза и няма привлечен обвиняем.
От полицията отказаха коментар по случая, но не отрекоха, че служители на ОД на МВР и икономическа полиция преди седмица са иззели счетоводни документи от фирмата. Проверката за финансови злоупотреби е по сигнал до прокуратурата, подаден от служител на ОЖИ.
„В болнични съм до 18-ти октомври и сега ме замества Валентин Караиванов. Имаме нова счетоводителка, работим със счетоводна фирма и нещата са с по-друг характер. Ще коментирам, когато се върна на работа“, каза управителят на ОЖИ Цанко Цанев, когото репортер на ШУМ.БГ намери на работното му място.
„Тук нищо не е станало, това за новина не става“, каза и новата главна счетоводтелка.
Цанев бе назначен за управител на дружеството през август м.г. след спечелен конкурс. Веднага след това той заяви, че е заварил предприятието в добро състояние. Миналата година ОЖИ приключи на печалба от 45 хил.лв.
ШУМ.БГ
16858
90
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Анонимен
как си плаща всички заеми тоя Цанко.колко пари получава
Анонимен
Цанко кажи си заплатата
Анонимен
Въпросът не е до неговите заеми, а до далаверите, които са правели предишните - СПРАВКА КИРИЛ ИЛИЕВ - ДА СЕ РАЗПИТА
Анонимен
аба Ц.Ц. що се разболя нямя ли пари още за крадене
Анонимен
ПАРИ,ПАРИ И ПАК ПАРИ - това е използвано до сега - преди Цанев.Той им развали рахатлъка - ТРЯБВА ДА ПОИСКА ПРОВЕРКА ОТ ПРЕДИ 5 ГОДИНИ.
бай Иван
Ц. Ц. прави всеки ден пладнишки обири, от 15 служители ги направи 50. Та това какво общо има от преди 5, или 10 години -факт! Отделно купува дирижабъли, с които Костов и сСтанишев да летят от Шумен до Мадара. На склад са - може да се провери, а и правел уж ремонти - то не беше крадене на пари по стазиона, спортната зала. Ле-ле-ле-ле...
Анонимен
Пореднага политическа поръчка.Побъркъхте хората
Анонимен
Бай Иване, ти си същият който писа и за "балоните" ...ЗАЩО ЛЪЖЕШ?!
Такова крадене каквото са правили групата на АВРАМОВ И МИМИ не е имало никога...
Задай си въпроса - защо Аврамов е разтревожен за тези хора?Колко нещица ще излязат....?!
Анонимен
Сега ще излезе всичко на яве , далаверите на Мими и Аврамов ще лъснат!!!