Малък самолет катастрофира в Швейцария, двама загинали
Пилотът и пътникът на малък самолет загинаха, след като машината им се разби край гора в кантона Во, западна Швейцария, съобщи швейцарската полиция.
Пилотът е 29-годишен британец, а пътникът – 40-годишен мъж, живеещ в Швейцария, чиято националност засега не е установена.
Самолетът марка "Пайпър" излетял сутринта от летището на Коломбие в Ньошател за Амиен, северна Франция. Тридесет минути след началото на полета радио връзката била прекъсната.
Благодарение на издирването, извършено от три хеликоптера, останките от самолета са намерени край гора близо до езерото Ньошател. Причините за инцидента се установяват. Полицията издирва свидетели, които да помогнат в разследването. /АФП
146
0
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар