Христо Грозев: Нямаме финансови искове към никой
Искът не е финансов, искът ще бъде за обявяване на невалидна сделката, с която бяха прехвърлени голяма част от дяловете на вестниците "Труд", "24 часа" и "168 часа" в края на месец март. Това е нещо, което планирахме и никога не сме криели, че ще бъде обект на съдебно дирене. Това каза Христо Грозев пред БНР.
Причина, че се случва това, а не по-рано е, че получавахме все повече и повече доказателства за допълнителни схеми и договори – вероятно подписвани с цел източване на активите на вестникарската група, добави още Христо Грозев. Той каза, че не може обаче със сигурност да знае целта, тъй като няма достъп до документите на групата. "Аз нямам достъп до дружеството още от момента, в който станах съдружник", добави той.
"Това, което ни шокира, което разбрахме от официални източници от Търговския регистър, е че голямата част от банковия заем, който беше предоставен на "Медийна група България" няколко дни преди прехвърлянето на дяловете към Донев и Павлов, всъщност зад гърба ни е бил цесиран към дружество, което е 100% собственост на един от адвокатите на Любомир Павлов. Това е Стоян Николов, който по случайност или не, е син на заместник-кмета на финансите по времето на Стефан Софиянски, също така заместник на Надзорния съвет на Общинска банка по времето на Павлов. Това не мисля, че не може да не ни притесни и да не ни шокира", каза още Христо Грозев.
Запитан кой е и дали познава лицето Иван Христов Иванов, за който адвокатите на Любомир Павлов заявиха по-рано, че е фалшиво лице. Твърдението им бе такова, тъй като въпросният Иван Христов Иванов е завел исковата молба, но молба с такова име не съществува. Христо Грозев заяви, че не познава лицето, но доколкото си спомня, номерът на заведената молба е на търговското дело, по което има подадени молби за търговско обезпечение. Самата заповед обаче е издадена на името на Грозев, обясни той.
На въпрос каква ще е съдбата на търговската марка и дали утре ще има вестниците "Труд" и "24 часа", Грозев заяви, че става дума само за предпазване от евентуално търгуване с марката. Това, че се описват машините не значи, че вестниците няма да се отпечатват, е мнението на Грозев, който заяви, че това би било "най-безотговорното нещо към държавата и към Европа". По делото по същество Грозев заяви, че същността на иска няма да е нищо повече от връщане ситуацията с дяловете. "Нямаме финансови искове към никой", заяви той.
БГНЕС припомня, че днес трима полицаи и частният съдебен изпълнител Стоян Якимов влязоха в Полиграфическия комбинат, където са редакциите на "Труд", "24 часа" и "168 часа". Причината е, че съдът е издал обезпечителна заповед в полза на Христо Грозев, докато трае съдебният спор с Любомир Павлов. Съдът наложи запор върху печатницата и марките на двата всекидневника и седмичника "168 часа", докато не приключи делото. Запорът е наложен, за да се гарантира, че няма да се разпродаде имущество. Според адвокат на вестниците, обезпечителната заповед не фигурира в регистрите на съда.
В края на 2010 година германската група "Вестдойче алгемайне цайтунг" продаде всичките си активи на консорциум от български, германски и австрийски инвеститори, а имено на Христо Грозев, Любомир Павлов и Огнян Донев. В началото на тази година Христо Грозев обвини Донев и Павлов, че се опитват да му откраднат контрола върху пресгрупата, след като без неговото съгласие са сменили собствеността върху мажоритарния дял във фирмата. Комисията за защита на конкуренцията в края на април разреши на Огнян Донев и Любомир Павлов да придобият пряко контрола в групата. /БГНЕС
235
0
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар