9 от 17-те членове на Общинската избирателна комисия подписаха протоколите и решенията от местния вот за избор на кметове, общински съветници и кметове на населени места с особено мнение. Това е станало заради забранителните списъци, според които хиляди граждани бяха лишени от право на глас, въпреки че настоящият им адрес през последните 4 месеца е бил в общината. Днес резултатите от изборите ще бъдат представени в ЦИК. Това съобщи за ШУМ.БГ един от подписалите с особено мнение член на ОИК адв. Николай Трошев. „Никой да не се радва, че вече е избран на първи тур и да си мисли, че този резултат е окончателен“, каза Трошев. Той добави, че сега ЦИК трябва да каже дали всичко е изрядно и да издаде удостоверение за избран орган на местната власт.Подписалите с особено мнение са Гергана Великова, Николай Трошев, Даниела Величкова, Олга Сакеларова, Доротея Тодорова, Катя Колева, Борислав Динев, Добромир Добрев и Веселина Кънчева.
ШУМ.БГ
Коментари
ЗАПОЗНАТ
Точно за това което се случи на тези избори, следващата седмица няма да има такива амсалаци да работят като роби на 21 век за някакви си 30-50 лева 35 часа без храна, вода и студ и ще се наложи партийците да си броят бюлетините. Поне до сега зная 50 човека от СИКовете няма да отидат на тези избори. Спасявайте се . Ако има такива отказали се СИК на балотажа пишете
Председател на СИК
Видях само може би двама или трима от ОИК които работеха не им зная имената, но единия беше с очила млад мъж който работеше усърдно, една жена нисичка и руса, която беше толкова оправна и още една жена с кестенява коса - това са работещия екип на ОИК. Останалите са боклуци. Имаше едно момиче в коридора на една маса с още едно младо момиче което едвам говореше и си отваряше устата- високо и слабо с дълга тъмна коса - то търсеше място къде да легне да мре. Трагедия
glasopodavatel
като не можете да работите в комисии засцто сте се натискали.за парите.не си ли куоихте сандвич/
* Коментар транслитериран от системата
2 0мързеливциииии
Точно така, натискали са се за 60 лв, а после много били чакали, ами така е, лесно няма, мързеливи ли сте какви сте вие от сик? Не стига, че за 1 ден взимате по 60 лв, дето вземате по толкова за цяла седмица иначе, ами пак сте недоволни, ами не ходете в сик на балотажа, все с някой ще ви заменят, има много сериозни и немрънкащи като вас хора.
очевидец от СИК
Тези дето бяха в коридора изглеждаха много утрепани от работа, а онези в ст. 304 утрепани от ядене и пиене.
Р.Т.
За съжаление вината за грешките и почти провалените избори е в безхаберието и неграмотността на хората , които имат самочувствието , че могат да се справят с тях. Но както знаем "едно е да искаш, друго е да можеш и трето и четвърто да го направиш". Ето, и тук в писанията на двамата председатели на СИК има по няколко грешки. Сигурно същото е положението и в Общинската комисия. Човек трябва поне да знае за къде и доколко става. Разберете хора, само качествено образование и култура ще ни спаси. Дедите ни са го знаели още преди 200 години!
Анонимен
Аз също съм участник в СИК. Организацията беше под всякаква критика, като започнем още от "обучението".Същото беше формално проведено,под просташкото ръководство на измислената юриска, която освен да крещи и да блъска по масата,или да размахва линийка, смятайки че така се ангажира вниманието на хората, друго кой знае колко полезно не свърши.На така нареченото обучение, както и при получаване на материалите в съботния ден се държа като към добитъци, а не като към хора.Иначе не останах с впечатлението, че тя самата е свършила и за 5 ст работа през изборната нощ.За нея може още да се каже, но не си заслужава да я задържам дълго в мислите си.Междувпрочем имаше пропуски и в документацията при приемане на материалите в съботния ден. Когато през ноща,в общината много хора чакахме, мръзнахме и т.н., милите общинари бяха най-вече заети с поздравленията и почерпките си. Имаше един дълъг период от време, може би 1 и 1/2 ч, когато нито се виждаха, нито се чуваха,време през което не оповестяваха влизане на следващи СИК, след протест от хората, работата продължи.
Обикновен гражданин
Явно някой се опитва с подписа на няколко мърльовци да подмени вота на гражданите от града.
1111
МОЖЕ ДА НЕ ВИ ХАРЕСВА НО ИЗБОРА НА ХОРАТА СИ Е ИЗБОР ГЛАС НАРОДЕН ГЛАС БОЖИИ