Господ – надежда и упование за бедните в Русия
Под думата "Бог" 26% от руснаците подразбират на първо място надежда и помощ. Това показва допитване, направено от социологическата служба "Среда" и фонда "Обществено мнение" сред 1500 участници.
Най-често такива очаквания, свързани с Бога, имат бедните участници в анкетата и жителите на Приволжския федерален окръг, а най-рядко невярващите и живеещите в Далекоизточния федерален окръг, предава агенция Интерфакс.
Сред онези, за които "Бог е сила и всемогъщество" - 16% - повече са жените, отколкото мъжете. Те са главно работещи в здравеопазването, хора, живеещи по селата, православни, които се причестяват по няколко пъти в годината.
На Бога не се осланят 15% от руснаците, особено най-обезпечените сред анкетираните, хора с висше образование и живеещи в Далечния изток.
"Бог е любов" – този възглед споделят 12% от запитаните. По-често това са хора, занимаващи се с наука и образование, предприемачи и работещите в сферата на благотворителността.
За 10% от руснаците "Бог е справедливост". Най-често в това са уверени жителите на големите градове. А "Бог е закон и ред" смятат 6% от анкетираните, главно жители на Москва. /БГНЕС
316
2
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
аз
малей, тези рускини да не те набарат
рускиня
какой такой ДУРАК!