Марио Монти поднови консултациите с политическите партии
Бившият еврокомисар Марио Монти, натоварен от италианския президент да сформира ново правителство, поднови консултациите си с основните политически партии.
Монти започна консултациите с делегацията на Демократическата партия, основната лява партия, която беше представена от своя лидер Пиер Луиджи Берсани и от председателите на парламентарните й групи в двете камари Анна Финокиаро и Дарио Франческини. Лидерите на партия Народ на свободата на бившия премиер Силвио Берлускони ще се срещнат след това с Монти, който ще завърши с тях политическите си консултации.
Монти се стреми да привлече основните италиански партии в състава на своето правителство, в което би искал да участват и политици, а не само технократи, за да разполага с по-силна подкрепа от парламента.
Бившият еврокомисар ще приключи консултациите си следобед, като се срещне с представители на бизнеса, на синдикатите, на младежите и на жените. След това той ще проведе среща с президента Джорджо Наполитано, за да приеме официално да оглави новото правителство. Довечера или утре той трябва да му представи списъка с министрите си. /АФП
168
0
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар