Фирмите „Пътища“ АД и „Барс“ АД полагат асфалт по шуменските улици в нарушение на изискването за минимална температура на атмосферния въздух.
Съгласно техническата спецификация на Национална агенция „Пътна инфраструктура“ се забранява асфалтиране при неблагоприятни атмосферни условия като сняг, дъжд или мъгла. „Производство и полагане на асфалтова смес не се допуска при температура на околната среда по-ниска от 5°C”, е записано на стр. 96 в актуалната техническа спецификация, публикувана на сайта на Агенцията.
Днес в мъгливия Шумен температурата не е надвишавала 2 градуса. В същото време репортер на ШУМ.БГ установи, че работници на „Пътища“ АД полагат асфалт по ул. „Съединение“ над Военното училище, а хора на „Барс“ АД асфалтират по бул. „Велики Преслав“ в отсечката от ул. „Владайско въстание“ до Строителния техникум.
„Вярно е, не трябва да се асфалтира при темепература под 5 градуса и сега пускам уведомително писмо до Община Шумен да предприемат мерки по зазимяване на обектите. Полагането на асфалт сега и оттук нататък е рисково, още повече, че се прави само един пласт, а не 2-3“, каза за ШУМ.БГ инж. Иван Вангаров от надзорната фирма по проекта „Трафик Консулт БГ“ ЕООД. Той обясни, че в студено време асфалтът не може да се уплътни добре. „Това ще се види при вземането на пробите и, ако те лабораторните анализи покажат, че нещо не е добре, то ще трябва да се асфалтира наново".
Попитан защо се работи в студено време и дали това няма да се отрази на качеството на настилката заместник-кметът по строителство на Шумен инж. Иван Йонков отговори: „Утре в Общината ще има брифинг и там ще отговоря на въпросите ви“.

Бул. „Велики Преслав“

ШУМ.БГ
Коментари
lalalala
до колкото знам кметовете не полагат асфалт ... изборите минаха, започнете да цените какво се прави или по-точно осъзнаите, че се прави нещо !
* Коментар транслитериран от системата
9 2haha
-24ч.Асфалтов към Кмета:Кмете утре ша асфалтираме ли?
Кметя:Още не съм сигурен
-2.00ч сутринта Асфалтов:Кмете кво стана,утре ша асфалтираме ли?
Кметя:Вече взе да ми става топло,ама а обади се след два часа,да ударя още две и да го измисля.Па и да се стопли още малко навън.
-4.00чсутринта Асфалтов:Кмете,кво стана?
Кметя:Асфалтов,ти още не си започнал с асфалтирането бе???Аз съм по потник от 30минути.Знаеш ли каква жега е тука?
Извода:На 7 водки можеш да асфалтираш и на 10 януари.
Всички прилики с лица и събития са "случайни"
Анонимен
Гражданин, бива ли да си толкова прост?
Христо Ганев
Гражданино, Шумен леко взе да заприличва на Гърция. То е хубаво на външен вид, ама по заплати сме 15ти, ТЕЦ следва да фалира, а те ни обещават топло по 1,5м2 и светли бъднини. Или викаш да се радваме, че най-горните 4см на асфалта са гладки, и че имаме червено и зелено по центъра? Ами като се разпадне асфалта и останем с 15 милиона дълг? Ще продадем фалическият символ в центъра на този, седял зад Дъбов този път, че този, седял до него, ГЕРБ му спряха парите, та трябва друг, дето по друга тръба му ги пускат, и ще се оправим. А за заплати кой ти мисли? Или за топло в училищата и домовете на хората? Или за спиране на водата ПОНЕ по веднъж на седмица? Или за други такива маловажни и второстепенни неща, за нас трябва да е важно, че имаме зелено мекичко по центъра, па макар и да е на борч :))
Христо Ганев
И точно тези, оправили си живота, те трябва да управляват, а не тези, оправящи си го.
шумшумига
Абе някой от журналистите да пита Иван Йонков какво е завършил.От де да знае той кога може да се полага асфалт това не го учат в партийната школа на БКП.
2+2
По-голямата част от ново асфалтираните улици са на вълни!Шахтите не са на нивото на асфалта!Грозна шуменска картинка.Жалко за вложените средства,пак ни пре...ха...
Шмоко Оригинал
До ентусиазираните привърженици на Красимир Костов: Все пак не забравяйте, че партията, излъчила кандидатурата му за кмет, много зорлем преглътна европейската ориентация на България, а благодарение на нея сега получаваме пари от ЕС. Така че кмета се надува малко наготово. А, да ви питам, с парното какво става?..
xi6nika
абе хора влезте вав час тук става вапросза много пари а не какав асвалт се полага тя баницата е разпределена костов четри години мандат болиго оная работа.