Директорът на "Шейново" д-р Иван Костов подаде оставка
Изпълнителният директор на II САГБАЛ "Шейново" д-р Иван Костов е подал оставка. Причината е двата случая на починали родилки след интервенция в болницата, съобщи БНР.
БГНЕС припомня, че вчера кметът на София Йорданка Фандъкова заяви, че ще поиска оставката на д-р Иван Костов, директор на II САГБАЛ "Шейново", ако има данни за общи нарушения в организацията. Прави са роднините на починалата в "Шейново" родилка, които казват, че жената е размотавана. Това заяви здравният министър Стефан Константинов за случая с починалата Надежда Узунова, на 35 години, която е починала пред кабинета, докато е чакала да бъде приета в болницата.
Министърът припомни, че Надежда Узунова е ходила няколко пъти до "Шейново" и вместо да бъде приета в болницата е пращана вкъщи. "Това е пропуск на лечебното заведение", коментира Константинов и допълни : "Ясно е, че случаят е тежък. Проверката в Шейново е започнала няколко часа след смъртта на родилката, а това, което към момента се знае е, че явно има пропуски". /БГНЕС
304
1
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
шуменец
Оставката на лекари, полицаи, сгафили политици, спортисти... е само спасение за тях. Трябват реални законови мерки срещу провинилите се, в крайна сметка говорим за загубен човешки живот.