Броячите за оставащо време на светофарите са незаконни и вече няма да бъдат поставяни на шуменските кръстовища. Това каза на пресконференция днес Павлин Сурилов, консултант от Камарата на инженерите и консултант на Община Шумен по организацията на движението.
Така наречените обратни броячи досега се слагаха на всички светофари в града. Те помагаха на шофьори и пешеходци да се ориентират след колко секунди ще се смени сигнала на светофара.
„Там, където има обратни броячи, те са незаконни. Тези устройства не влизат в номенклатурата на кръстовищата, съгласно Закона за движение по пътищата”, каза Сурилов и обясни, че според него броячите нямат място на светофарите. Затова те не били предвидени и в проекта за новата светофарна уредба на кръстовището на Томбул джамия. Броячи няма да се сложат и на бъдещия нов светофар на ул. „Съединение” с ул. „Карел Шкорпил”. „Има други решения, с които може да се постига същия резултат – например мигаща светлина на светофара, когато предстои да се смени сигнала”, каза още Павлин Сурилов.

Съществуващите обратни броячи няма да се премахват, въпреки че са незаконни, каза Павлин Сурилов /крайният вдясно/.

Светофарът на кръстовището на Томбул джамия е в 72-часов тестов период.
ШУМ.БГ
Коментари
papas
Законът се прави от хората и е за тях.Да питат шофьорите,слагат 5-6 в общинските учраждения и питат:да има ли часовник,да има ли светофар,паркинг,глоба,такса,асвалт,смърт или скопяване на уличните кучета и т.н.
Хей това е демокрация,гражданско общество и местно самоуправление.
Нека после дойдат юнаците от Брюксе;л да ни се карат как така изпълняваме волята на народа пък не бръснем чичковците зад девет планини в девета,дето ги боли зага за нас
Хитлер
Много чудни неща стават в този Делиорман бе,тук в Испания има такива броячи на всеки семафор с пешеходна пътека,интересно какво е лошото на това,а и в цела Европа е така,сега разбирам защо се живее трудно в Б-я,пак някоя дивотия е стъкмена,ами то сред диваци винаги диващини се получават.
Анонимен
Вие господа от снимката малоумници ли сте?Вместо да разкарате казаните от уличните платна, сте се хванали с броячите.Кой е по опасен - неидентифициран обект на пътното платно (казан за смет) или брояч.Тръгнете по бул. Мадара вечер към 5ч. да видите от казани ли да се пазите, пешеходците ли да пазите . А консултанта да си завре дипломата отзат.По некадарно маркиран град отдавна не бях виждал.А ефекта от безкрайно многото сфетофари в града е лош въздух,нервни шофьори и доволна фирма от подръжката им.
Сурилов
Ами пратете ме в командировка в Европа да видя как е там.
кой
Кой некадърник проектира новото кръгово на руския, и кой го одобри? По-голяма простотия в града няма!
ОСТАВК АОСТАВКА ОСТАВКА
ОСТАВКА ОСТАВКА ОСТАВКА ОСТАВКА ОСТАВКА ОСТАВКА ОСТАВКА ОСТАВКА ОСТАВКА ОСТАВКА ОСТАВКА ОСТАВКА ОСТАВКА ОСТАВКА ОСТАВКА ОСТАВКА ОСТАВКА ОСТАВКА
ПИСНА НИ ИДЕОТИ ДА НИ УПРАВЛЯВАТ. ПИСНА НИ ОТ ПАРТИЙНИ КОМУНИСТИЧЕСКИ ИГРИ, ПИСНА НИ ОТ МАЛОУМНИЦИ СИМУЛИРАЩИ РАБОТА, ПИСНА НИ ОТ ПАРТИЙНИ НАЗНАЧЕНИЯ НА НЕГРАМОТНИ НЕЗНАЕЩИ БЪЛГАРСКИ "СПЕЦИАЛИСТИ" ШУМЕН ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ЩЕ БЪДЕ НАЙ-ЛОШИЯТ ГРАД ЗА ЖИВЕЕНЕ В БЪЛГАРИЯ. ИСКАМ КМЕТ КАТО НА БУРГАС, ПАЪК БИЛ ТОЙ И ОТ ГЕРБ
Анонимен
Той Сурилов голям разбирач стана. А как беше проектирал спирката под Самара 5 без изобщо да бяха мерили по улицата. Добре че нетръгнахме да я правим че щяхме да съборим блока тогава.
Анонимен
Новото кръгово е толкова некадърно направено, колкото и новата маркировка!
сиси
до кога ще се слагат знаци за спирки на автобусите където им падне.Преместиха спирката на №7 точно пред вход на жилищен блок , което не е редно да бъде.Сигурно ,защото няма пари за една спирка да поставят където си я знаят и хората и шофьорите на автобусите.За броячите нека да си останат,да си ги има ,това е улеснение.