РЗИ: Водата все още е мътна
Понижение на стойностите по показател “мътност” са отчели проби, взети на 12 и 13 януари от 5 пункта, разположени в различни райони на Шумен, съобщават днес от Регионалната здравна инспекция. Въпреки занижението обаче, показателят все още e в границите на неприемливите за потребителите. От РЗИ не са констатирали други отклонения от изследваните физикохимични и микробиологични показатели. В пунктовете, от които е взета водата е установено наличие на остатъчен хлор, съгласно нормативните изисквания. Инспекцията препоръчва, водата в населените места, водоснабдявани от яз. „Тича” - Шумен, В. Преслав, с. П. Волов, с. Белокопитово, с. Дибич – все още да не се ползва за пиене. Продължава засиленият контрол над обеззаразяването на водата. Ежедневно се следят промените в показателя „мътност“ и микробиологичните показатели, като всяка промяна в качеството на питейната вода ще бъде публикувана своевременно, уверяват от здравната инспекция.
ШУМ.БГ
2221
11
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
един от вас
А ние все още я плащаме като ПИТЕЙНА! До кога ще сме такива овце?
платец на ВИК
сега на нас кой ще ни покрие разходите за минералната вода която купуваме за пиене въпреки че във фактурите ни за вода ни вземат пари и за пречистване.Но нали сме си овце безподобни и безпарични та няма кой да се хване да ги съди тези от ВИК за неустойки.
до Платец
Прав си, овце сте, щом не знаете за каквоплащате. Пречистват се ОТПАДНИТЕ води, в не "питейната".
Анонимен
плащаме за питейна а я ползваме само за кенеф и миене
4444
Тези от РЗИ да не се правят на ощипани и да ни пробутват данни от миналата седмица!!!!!!!! Всеки може да потърси в интернет и да разбере, че показател "мътност" се изследва за 30-60 минути - така, че да бъдат така добри да подават актуална информация! Днес водата става или не става за пиене, а за ГОТВЕНЕ - какво да правим??? И какво значи "водата да се ползва след филтруване" - някакви специални филтри ли да си куповаме или може както други години да ползваме няколко пласта марля! Да слязат от високите си столчета и да обяснят на достъпен език на хората какво да правят като водата е боклук, защото не всички могат да си купуват бутилирани води!!!!
Анонимен
ВиК не носеха ли някаква наказателна отговорност за качеството на водата??? И не са ли ХЕИ тези, които контролират, а не само да информират!?!
m
Бе ква отговорност да носи ВиК бе анонимен? Кога са носили отговорност? Пускат ни в чешмите жабета и попови лъжички, а пък ХЕИ, пардон, РИОКОЗ само информират. Кой ще им направи нещо на ВиК-то? А с цялото си нахалство Асенчо иска и увеличаване на цената... за помията, която ни сервират.
4444
Това е защото няма гражданско общество - ако има протести няма да могат да си правят каквото си искат или поне не толкова явно и безскрупулно! Всичките са маскари и гадни чиновници - без грам идея за това какво работят!
шеврончо
Ако отровят водата с химикали, докато пробиват сондите за шистов газ ще се наложи да си купувате водичка и за готвене.А който няма парички... пътят е един.Тия с милионите ще отидат в чужбина, а другите...