Първа стачка за годината в Гърция
Днес животът в Гърция е почти замрял поради нова обща стачка по призив на основните синдикални централи от публичния и частния сектор, което е първият такъв протест за тази година срещу пакета от драконовски мерки за икономии, обсъждан в момента с кредиторите на страната.
Под лозунга "Стига! Повече не можем!" симпатизантите на синдиката от частния сектор GSEE (със 700 000 членове) и от публичния сектор Adedy (с 350 000 членове) ще се съберат по обед на централния атински площад "Синтагма", който е епицентър на масови демонстрации от началото на кризата преди две години.
Училищата, министерствата и болниците работят само частично, метрото започна да действа едва в 08.00 ч по Гринуич., а автобусният транспорт - в 07,00 ч. Поради участието на моряците в стачката корабите трябва да останат на котва 24 часа, а железниците, включително крайградските, също няма да функционират през целия днешен ден. Персоналът на контролните кули по летищата обаче не стачкува. /АФП
220
0
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар