Русия ще продава танкове на Алжир и на Туркменистан
            Русия подписа договори за продажбата на 120 танка Т-90С на Алжир и 30 танка на Туркменистан, съобщава руският в. "Ведомости", позовавайки се на източници от оръжейната индустрия.
Договорите, които следват предишни споразумения в областта на отбраната с тези страни, са на стойност най-малко 500 милиона долара, заяви аналитикът Константин Макиенко. Русия подписа договор с Алжир през есента на 2011 г. и с Туркменистан през лятото на 2011 г., съобщава "Ведомости", като се позовава на източник, близък до Агенцията за износ на оръжие и мениджър в държавната корпорация Ростекнолъджи.
Протестите в арабските страни миналата година предизвикаха безредици в Алжир и накараха президента на страната да обещае реформи. Богатата на енергийни източници бивша съветска страна Туркменистан вчера преизбра президента си Гурбангули Бердимухамедов с 97% от гласовете на избирателите.
През 2009 г. Русия достави на Алжир 185 танка Т-90С и 10 танка на Туркменистан, съобщава изданието. Новите договори ще направят Русия най-големия износител на танкове в света през 2012 г., изпреварвайки Китай. 
АФП 
        
        
        
            
        
        
            
                
            
            296
            2
            
        
        
        
        
        
            asdf
    
        
        
            
            
                
                    
                
            
            
        
    
    PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
    
                    
            
            
            
            
            
            
            
            
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
Коментари
Българин
Браво на братушките няма да слушаме само за САЩ как продават оръжие.
Нормално
Русия е мюсюлманска страна.