Пекин и арабите са за политическо решение в Сирия
Китай и арабските държави имат "силни очаквания", че ще бъде постигнато политическо решение на сирийската криза. Това заяви китайският емисар за Сирия Чжан Мин.
"Всички ние признаваме, че Пекин и Арабската лига имат силни очаквания за намиране на политическо решение на кризата в Сирия", посочи Чжан пред журналисти след разговори в седалището на панарабската организация в Кайро. Дипломатът обясни, че неговата мисия е да "обмени мнения на базата на китайското предложение в 6 точки, "за да се постигне международно съгласие и да се намери политическо решение на сирийската криза".
Китай, който е силно критикуван за подкрепата си към Дамаск, съобщи в петък, че изпраща в Саудитска Арабия, Египет и Франция този нов емисар, който трябва да разясни китайската позиция по сирийската тема. През последните седмици Пекин изпрати няколко емисари в Сирия и в други арабски страни, след като формулира предложение от 6 точки с призив за незабавно прекратяване на огъня в Сирия и преговори между враждуващите страни, но отхвърли каквато и да било външна интервенция. /АФП
175
0
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар