Неподходящ вятър провали старта на международното състезание по целно кацане „Лети свободно – Шумен 2012“. То бе открито в 10 часа от областния управител Димитър Алескандров и Найден Косев от Община Шумен. Парапланеристите трябваше да започнат да излитат веднага след това, но се оказа, че вятърът духа от запад, а за да се издигнат крилата той трябва да е южен или източен.
„Засега чакаме, но не сме притеснени – има време и до довечера все ще стартираме. Утре също е състезателен ден“, каза пред ШУМ.БГ главният съдия Северин Акерски. „До сега състезание по целно кацане не се е провеждало в Шумен. Може да се каже, че правим генерална репетиция за есента, когато тук ще има кръг от националния шампионат“, каза още Акерски.
В неделя обаче вятърът продължи да духа от запад и организаторите взеха решение да отменят състезанието. „За съжаление приключихме без нито един полет. Това ни амбицира да търсим западен старт и се надяваме през октомври, когато в Шумен ще има кръг от националния шампионат, вече да няма такива проблеми”, каза организаторът на „Лети свободно – Шумен 2012“ Светла Василева.

Най-нетърпеливите състезатели бяха извадили крилата си, въпреки неподходящата посока на вятъра.
ШУМ.БГ
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ха
плашилски там ли ще е, а защо майка му се срамува от тази фамилия
шуменец
Плашилски го нямаше понеже състезанието не било организирано от неговия клуб и не го интересува.
Българин
Метеоролога на състезанието го няма никакъв. Знаеше се още седмица преди състезанието, че ще духат северозападни ветрове и двата дена(събота и неделя), а и понеделник. Добре, че състезателите не се прецакаха и не дойдоха всичките, както се обещаваше в медиите.
кой
кой аджеба е с акерски
* Коментар транслитериран от системата
0 0Анонимен
акерски=хаджиаята...:)