Спряха водата за Шумен и В. Преслав
Поради авария след токов удар, станала на главния довеждащ водопровод от яз. "Тича" до село Миланово, днес 19 май, от 04,30 часа е спряно водоподаването за Шумен и Велики Преслав. Това съобщиха от ВиК-дружеството.
Без вода са високата и най-висока зона в Шумен, както и високите части на средната зона в града, уточняват от ВиК.
Аварийните екипи са изпратени за локализиране на аварията и извършване на възстановителните работи.
Час по-късно от ВиК уточниха, че възстановителните работи по възникналата авария продължават и водоподаването в Шумен ще бъде възстановено до 24,00 часа.
Заради токовия удар се е получило повишаване на налягането, последвал т.нар. воден удар, и тръбата с диаметър ф1000 се е пръснала, каза диспечерът във водоснабдителното дружество.
ШУМ.БГ
18194
73
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==

Коментари
-
Преди няма месец си купих бебета юрдечки.Купих им клетка,храна и се грижех за тях постоянно.Заведох ги на язовир-да поплуват и да се нарадват на природата.Тази сутрин се събудих и както всяка сутрин им дадох да пият вода от чешмата.Напълних им една купичка и излязох по задачи.След 2 часа се прибрах и отидох да ги видя какво правят и да ги изкарам да се разходят.Познайте какво видях-и трите се тръшнали долу и не мърдат.Чак се бяха вкаменили.Представете си що за безгрижни хора съществуват в днешното общество.Да кажат че водата още НЕ Е годна за пиене поне...представете че наготвите нещо с тази вода и го дадете на малкото си дете.Нямам думи.