Полицията с поздрав и съвети към абитуриентите
Със започващите от днес абитуриентски балове в Шумен Областна дирекция на МВР в града поздравява абитуриентите с пожелания за добро настроение на празника им и в същото време напомня да не забравят, че силните емоции са лош съветник и водят до загуба на чувството за предпазливост.
Те съветват да се избягват “смелите” решения - показване от прозорците и люковете на колите по време на движение, размахване на бутилки, балони, надаване на викове и пр. «Рискът в голяма степен се подценява от всички. Но тъкмо Вие - абитуриентът или абитуриентката, можете най-успешно да въздействате на приятелите си за въздържание, защото в този ден се изпълняват вашите желания. Помолете ги убедително и настойчиво, лично заради вас, да не рискуват и да не излагат празника ви пред опасност от тъжен провал», се казва в препоръките на полицията. И още - непременно си осигурете трезвен шофьор, който да ви вози по празничните маршрути, както и резервен - който да замести титуляра, ако той се изкуши и се почерпи с алкохол. Не се съгласявайте инцидентно след еуфорията на абитуриентския бал да ви откарат с автомобил хора, които са пили алкохол или са неправоспособни, а след бала често възникват спонтанни предложения за продължение на празника, пътувания към други заведения, дискотеки, хижи, за гостувания в домове и др. “Такива пътувания са твърде опасни и неведнъж са завършвали трагично поради превишена скорост и неадекватност от високия градус на настроението, рискови маневри, употреба на алкохол, отклоняване на вниманието на водача при веселбата в купето и др. Така че не забравяйте, че тази нощ се изпълняват вашите желания и вие в най-голяма степен може да въздействате. Ако пък вие лично шофирате не се поддавайте на провокациите за състезаване с останалите и като тях да демонстрирате пълно неуважение към правилата.”
Полицията като поздравява и родителите на абитуриентите се обръща и към тях с молба да отделят специално внимание на сигурността на абитуриента и тези, които го съпровождат. “Настойчиво помолете вашите абитуриенти да не изключват мобилните си телефони и поддържайте периодично връзка с тях, за да се осведомявате как протичат празничните вечери. Ако възприемете тревожни симптоми, имайте готовност да отидете на място и се осведомите за проблема. При необходимост, за предотвратяване на рискови пътувания, скандали, нарушения на обществения ред потърсете съдействие от полицията чрез тел. 112.”
ШУМ.БГ
6864
23
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
уя
Най ми харесва на последната снимка абитуриентката....с забрадката това е Делиорманска абитуриентка...кхи ..кхи ...кхи
Анонимен
просто е повтаряла 47 пъти 11-ти клас
Антон Денчев
на моменти все едно карам по магистралата и гледам проститутки....какво родители имат тези момичета...
Невинния
На всички абитуриенти пожелавам успех, много радостни мигове и най вече да са живи и здрави.
до денчев
май ти се иска да са такива, но ...не са дончев