Специалисти: Да се премахнат тополите в града
Необходимо е да се премахнат тополовите насъждения в Шумен, тъй като те са над 40-годишни и представляват опасност за хората и моторните превозни средства. Това е мнението на специалистите от комисията, сформираната от кмета Красимир Костов, която в 14-дневен срок трябява да излезе с протокол от направените проверки за опасните дървета в града, шахтите, състоянието на инфраструктурата в общината, каза за ШУМ.БГ Красимир Косев, главен специалист „Превенция и дейности по защита на населението” в общината и член на комисията.
“Само за последните дъждовни и ветровити дни имаме подадени към 10-12 сигнала за паднали и пречупени клони, повдигнати корени. Излезе ли вятър, чакам нещо да се случи, най-хубавото е, че до момента няма човешки жертви”, каза Косев. Той обясни, че първите 12 тополи, намиращи се срещу бившия Ремзавод, ще бъдат премахнати. Тополови насъждения има на много места в града и по улиците Марица” и “Добруджа”.
В началото на идната седмица временната комисия с председател Дилян Узунски – главен експерт „Отбранително-мобилизационна подготовка” в Общината ще представи доклад с приблизителна план-сметка за неотложните дейности, които трябва да бъдат извършени. В комисията има представители, както на общинската администрация, така и на КАТ-Пътна полиция, ДАП и ОП „Паркинги и гаражи”.
ШУМ.БГ
6124
32
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
k
на улица Генерал Драгомиров има много опасни тополи, от които при всяка буря падат огрмни клони!
Анонимен
да се махнат и липите!!
anonimen
Аз съм за премахването има в семейството ми алергични ,5 пари не давам какво ще ги правят след това.Стига да не лети проклетия памук
срам
който дойде в шумен се радва че е зелен град - какво искате да го направите бетонен ли.вместо да се занимавате с простотии вземете правите лопати и прекопайте всички дръвчета в града.
гевезелици
абе какви алергии бе - удари му две ракии и ще играеш хоро край тополата.
Диана
Това трябваше да се направи мното по отдавна. Наистина хубаво е че ги има , но те и трябва да се поддържат. В града ни има много тополи, които колкото са хубави, толкова са и вредни за нас. Който няма алергия не знае за какво става въпрос.Приветствам начинанието.Но това се отнся и за другите дървета.Има много работа и по тях.
681
Добра идея трябва да се махнат тополите .До новата поща(в близост има училищата) при по силен вятър има постоянно паднали дебели клони .Защо трябва да се случи нещо ,тогава да се секат .Тополите предизвикват и алергия с тези пухчета .....
Антони
Наистина са опасни тези тополи. По принцип те не са стабилни дървета, особено след 20-та си година стават доста чупливи и представляват опасност за хората.
Mario
Премахват ги но защо позволяват да ги крадат а може общината да ги продаде на зима и без това е обрана достатачно.Това се случва след 22 00 до КТА Мадара