Партиите не се разбраха за състава на Общинската избирателна комисия в Шумен
Партиите не се разбраха за разпределението на местата в Общинската избирателна комисия в Шумен, но постигнаха консенсус относно единадесетчленния й състав. Както ШУМ.БГ съобщи по-рано, консултациите бяха водени от зам.-кмета по строителството инж. Сотир Сотиров.
Засега е ясно, че председателският пост най-вероятно ще заеме адв. Генчо Гатев, предложен от БСП, а секретар ще е Димитър Шарбанов, номиниран от НДСВ. Първият зам.-председател ще е посочен от ДПС, но относно втория Централната избирателна комисия ще трябва да избира между предложенията на АТАКА и ДСБ. По време на консултациите стана ясно, че БСП желае 4 места, НДСВ - 2, ДПС - 2, а Атака, БНС, и ДСБ – по 1 място. Представителите на ОДС от СДС и „Движение Гергьовден” изразиха съгласието си, че на коалицията се полага едно место, но направиха алтернативни предложения. Така на водещия консултациите инж. Сотир Сотиров бяха връчени 13 имена за единадесет членната комисия. Последва нов опит за постигане на консенсус, при който от ДСБ призоваха БСП да намали претенциите си, а от „Движение Гергьовден” - да се разгледат и персоналните качества на номинираните за членове на ОИК. След като не се стигна до споразумение и по двете допълнителни предложения гергьовденци оттегли кандидатурата си за нотариус Ася Асенова и напуснаха консултациите. До 7 септември протоколите от проведените консултации и направените предложения трябва да бъдат изпратени в Централната избирателна комисия, която по закон е оторизирана да вземе решението за състава на ОИК Шумен, след като партиите не можаха да постигнат консенсус днес.
ШУМ.БГ
1951
59
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Войводата
Комунягите пак се правят на велики,всички по 1,2 места а те 4.Бива бива наглост но чак пък толкова небива.Същите са като ДПС не ,че има голяма разлика между тях.
дидо
Приятел поне БСП е в правото си да иска повече места, нали е най-великата партия. Доказала е че може да управлева правилна както сега води страната към напредък
Войводата
Немисля,че напредък е най-правилната дума пробвай със упадък.Социалистическа партия с 0% социална политика.За справка виж цени,заплати,скандали и т.н.А за най велика партия благодаря ,че ме разсмя.
Irreplaceable
Войводо, добре ще е да си смениш името. Не ти отива на капиталистическия манталитет (ако ме разбираш). И ако искаш да знаеш БСП си имат законово основание да искат толкова места. Законът за местните избори е категоричен, че членовете на ОИК са на квотен принцип, според парламентарното представителство.
Е, от къде да ги знаеш тези неща. Ти нали си Войвода - от гората слизал ли си скоро към града?
дидо
да вярно е, че социалната политика изостава, но за да водиш социална политика трябва богата държава - а очевидно ние не живеем в такава поне след 1990 год. И въпреки всичко кажи ми кое правителство увеличе толкова пенсиите за една година. А само тове ли е!
Войводата
Ти на това увеличение ли му викаш,увеличаваш пенсиите с 10лв. а цените двойно немисля,че това беше силен довод.А относно квотите по тая логика всеки има право да иска но вие не искате вие ламтите.
дидо
Е как с по 10 лв. В началото на годината 10 % и сега 10% това е 20 % за година средната пенсия е 280 лв. това прави 56 не знам по коя математика смясъш ти
;)
Хайде да поспорим , Незаменима, като имаш такива претенции - защо другарите ти от БСП вкараха в ЗМИ квотния принцип за парл. представените партии и коалиции именно СЕГА, за ТЕЗИ избори / вл. в сила на 3.08. /? Абсолютно нелогично е критерий за представителство в комисиите да са парл. избори, нима нямаше други избори след тях? Нали идеята е да има представителство според основните нагласи на хората към даден момент? А само преди 3 месеца БСП в Шумен се озова на 3 - то място!!!! И това отразява доверие към тази партия?????
Войводата
По математиката на действителноста.Питай пенсионерите кой от тях взима 280лв.За цените защо нищо неказваш?Тая работа ми прилича на оня рето посадил дърво пък изсякал гора.