От днес започна приема на заявления за участие в първия етап на класиране на седмокласниците, които желаят да кандидатстват в профилирани или професионални паралелки с интензивно изучаване на чужд език в VІІІ клас. Това съобщиха от Регионалния инспекторат по образование.
С право да кандидатстват са учениците завършили VІІ клас през настоящата учебна година и положили успешно двата приемни изпита – по български език и литература и по математика.
РИО определи ІІ ОУ „Д-р Петър Берон” за работно място на комисията за приемане на документи за област Шумен. Заявленията се получават от комисията, която ще работи от 8.00 до 18.00 часа – без прекъсване, в работните дни от 15. до 20. юни, уточниха от инспектората. Те ще се попълват на място и подписват от ученик и негов родител или настойник.
От РИО уточниха още, че ако ученикът се е обучавал на територията на област Шумен, не е необходимо да представя служебна бележка с резултатите от приемните изпити като достатъчно е да получи от своето училище удостоверение за завършен VІІ клас, което се издава при поискване.
За кандидатстване в някои от паралелките - всички в професионалните гимназии и по профил „Изкуства”се изисква и медицинско свидетелство, издадено от личния лекар.
При подаване на заявлението за участие в класиране към него се прилагат ксерокопия на необходимите документи, а оригиналите се пазят от ученика до момента на записване в паралелката, в която е приет.
Списъците на приетите на І етап на класиране ще бъдат обявени до 26 юни, а от 27. до 29. юни те ще могат да се запишат, или да подадат заявление за участие във ІІ етап на класиране.
ШУМ.БГ
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Колега
Ако базовото училище не става, щяха ли да направят приема на документи в него. Началника да не е луд да си подложи динена кора. Знаете ли колко жалби имаше миналата година срещу хуманитарната гимназия.
За директора им мога да кажа, че е един от малкото почтени хора в града ни.
До сурвакарче
Сурвакането е стар български обичай и не го е измислил директора ни. Парите се даваха на класните ръководители и всеки си купуваше каквото е необходимо за обзавеждането на класната си стая. Ходихме в 5 фирми и аз поне, не видях един бизнесмен да дава пари лично на директора, а те са все негови познати.
С дарените пари се поставиха щори в всички класни стаи в училището, купиха се 2 интерактивни дъски и две плазми, както и доста по-дребни неща.
Ти лично, какво направи по коледа? Или само знаеш да пишеш глупости по форумите.
Анонимен
ами нали учителите не могат да вземат пари,забравихте ли, а аз си бачкам на морето и въобще не ме интересува базовото