Увеличение на пътно-транспортните произшествия от началото на годината до сега отчитат от Областната дирекция на полицията в анализа си за 6-месечието.
През първата половина на 2012 година в Шуменско са станали 409 катастрофи, което e с 69 броя повече спрямо същия интервал на 2011 година. През периода при ПТП са загинали петима и са ранени 39. Спрямо същия период на миналата година броят на убитите е намален с двама, а на ранените увеличен с 10. Увеличение на загиналите се отчита на териториите на общините Върбица и Шумен - по 1, а намаление на териториите на общините Венец, Хитрино, Каолиново и Каспичан. Повече ранени има в общините Шумен, Върбица и Велики Преслав, а намаление в общините Каолиново, Нови пазар и Каспичан.
За първите 6 месеца на годината няма загинали пешеходци, докато през първото полугодие на 2011 са загинали двама.
Събота се оказва най-рискова за шофиране. В този ден са възникнали най-много тежки катастрофи с трима загинали и 11 ранени. Най-голям е броят на пострадалите и загиналите в часовия диапазон от 07:00 до 09:00 часа. От полицията отчитат, че пътни произшествия със загинали стават на пътища от първи и трети клас, както и общински пътища и населени места. На АМ “Хемус” на територията на област Шумен са регистрирани 13 ПТП с 1 ранен.
ШУМ.БГ
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
ха
сложиха камери на изпитите за шофьори и мюсюлманите не могат да дават телета и да получават книжки
tttt
а билгарите какво не могат да дават стига бе типанар ти как си зел изпитите бе много ли си умен
* Коментар транслитериран от системата
28 12do tttt
делиорманска свиня
* Коментар транслитериран от системата
9 20..
е поне гус не даваме кат вас булгарите :)
* Коментар транслитериран от системата
26 9shofior
не сам сагласен в сабота има наи малко движение
* Коментар транслитериран от системата
2 5шебек
В момента съботите са с най-малко движение. Който се е спасявал по морета, планини и села, го е направил в петък. В събота ги няма и камионите. Направо е песен пътуването. Не си разсъждавам, а говоря от опит. Всяка събота пътувам. Петъците са най-натоварени.
до ха
достатъчно ясно си се изявил и всеки може да си направи извода каква ти е културата не падайте толкова ниско. Ти не злепоставяш мюсюлманите а тези които ги изпитват.
до ха
достатъчно ясно си се изявил и всеки може да си направи извода каква ти е културата не падайте толкова ниско. Ти не злепоставяш мюсюлманите а тези които ги изпитват.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата