ЦвВзривът на летище Сарафово е бил около 3 килограма тротил. Това каза пред БНТ вицепремиерът и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов.
В момента се работи по уточняване самоличността на лицето, извършило атентата, прави се ДНК-профил от тялото на камикадзето. Към настоящия момент има предположения за принадлежността на атентатора към конкретна терористична групировка, но не е уместно да бъдат съобщавани публично, твърди вицепремиерът.
Цветанов отново подчерта, че нашите служби не са имали предварителна информация за подготовка за извършване на терористичен акт.
"Няма държава в света, която да е застрахована или че няма предпоставки да бъде извършен терористичен акт. Определението на България като "мека мишена" от Амнон Халпер, бивш шеф на полицията в Тел Авив, звучи като упрек към службите ни", каза още Цветан Цветанов, вицепремиер и министър на вътрешните работи.На въпроса "лесна мишена ли сме за терористичен акт" Цветанов отговори: ДАНС е в контакт със специалните служби на всички държави и в тази посока никога не е имало притъпени сетива на българските служби относно тероризма.
По въпроса за мерките за сигурност на нашите летища, Цветанов подчерта че всяко летище има стандарти за проверки, които се правят по международни нормативи и направено по охраната отговаря напълно на тези стандарти. /БГНЕС
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар