Национална конференция с международно участие на тема "За книгите, библиотеките и хората в тях" ще се проведе на 27 и 28 септември в Шумен. Тя се организира от Регионална библиотека "Стилиян Чилингиров" по повод 90 години от основаването й.
По време на двудневния форум участниците ще работят в 2 секции -  „Обществената библиотека – традиции и бъдеще” и „Успешни практики за стимулиране на детското четене”.
По време на форума с доклади ще се представят библиотечни и музейни специалисти, преподаватели в институти и университети, представители на Българската академия на науките, неправителствени организации, фирма предоставяща програмни продукти.
В конференцията участват и представители на библиотеки от Варна, Благоевград, Търговище, Велико Търново, Стара Загора, както и библиотеката в Димитровград, Република Сърбия.
Съпътстваща проява на форума е творческата среща с писателката Людмила Филипова, която е насрочена за 27 септември, от 17.30 ч.
ШУМ.БГ