Лидерът на политическата коалиция "Грузинска мечта" Бидзина Иванишвили заяви, че може да заеме премиерския пост в страната и във връзка с това се обърна към действащите власти с молба да му върнат грузинското гражданство.
"Обръщам се към действащите власти... Минаха вече 10 месеца, откакто беше замразено делото за възстановяване на моето гражданство, и ние може да се обърнем към съда в Страсбург. Аз обаче мисля, че у властите има воля да дадат възможност на съда да вземе справедливо решение и да възстанови грузинското ми гражданство, от което бях незаконно лишен", подчерта Иванишвили.
Съгласно съществуваща поправка в конституцията до 2014 г. граждани на Евросъюза, живеещи в Грузия през последните 5 години, могат да участват в парламентарни и президентски избори, а Иванишвили живее в страната от 2004 г. "Затова като гражданин на страна член на ЕС мога да бъда премиер на Грузия, подчерта лидерът на партията, спечелила вчерашните парламентарни избори.
РИА Новости
Коментари
Добави коментар