40-годишен пияница от Белокопитово наби двама пенсионери за 4 литра ракия. Алкохолната драма се разиграла миналата вечер по време на футболната среща България-Дания, съобщиха от пресцентъра на полицията.
Двама пенсионери на 69 и 67 години, заедно с тяхна позната на 63 години, седнали да гледат мача във вилата на единия в местност „Смесе” до Автошколата. Около 22,30 часа при тях нахълтал неканен 40-годишния Веселин В. от Белокопитово, когото възрастните запалянковци познавали по малко име. Натрапникът видял, че на масата има пиене и ядене. Въпреки че бил пиян, все още много му се пиело и решил да прибере алкохола. Станал скандал, младият мъж пребил двамата пенсионери, взел им алкохола, както и парите – 4 лева от 67-годишния и 16 лв от 69-годишния.
Веднага след това единият от пострадалите отишъл в полицията и подал сигнал.
Униформените намерили Веселин да пие сам в квартирата си на ул. “Цар Иван Александър”. Мъжът е задържан първоначално за 24 часа, а след това с прокурорско постановление за 72 часа. Ще бъде съден, казаха от полицията.
ШУМ.БГ