Шуменските фирми да кандидатстват по ОП „Конкурентоспособност“, по която са предвидени 2,5 млрд. лева. За това призова днес председателят на Българската стопанска камара Божидар Данев по време на срещата си с кмета на общината Красимир Костов, съобщиха от общинския пресцентър. Сигурен съм, че в Шумен има фирми, които искат да сменят технологиите си, техниката, да постигнат по-висока ефективност в работата си и ОП „Конкурентоспособност” дава възможности за това, каза Данев. Той уточни, че БСК има готовност да подпомогне бизнеса с подготовката на проектите, срокът за кандидатстване на които е 1 октомври 2013 г.
На срещата кметът Костов сподели, че за общината основният проблем е липсата на приходи от продажби на общинска собственост, с което се ощетява капиталовата програма. Той допълни, че възможностите за общината сега са привличане на средства от европроекти и развитието на Индустриалния парк в града.
В срещата участваха изпълнителният директор на Индустриалния парк и председател на местната организация на БСК Николай Тончев, главният секретар на БСК Петър Денев и зам.-кметът Митко Киров.
Данев изрази впечатлението си от развитието на новата индустриална зона с изградените вече подземни и надземни комуникации и коментира, че, тя ще даде възможност за привличане на фирми и разкриване на нови работни места. Той подчерта още, че наличието на Общ устройствен план е предимство, което улеснява бизнеса и му дава по-голяма яснота за бъдещите инвестиции.
По-рано днес Божидар Данев проведе срещи в Шуменския университет и разгледа индустриалния парк, а по-късно пред представители на бизнеса и кметове на общини, ще говори на тема "Състоянието на икономиката в България".
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
И кака Мадона да дойде в Шумен ... първо ще я запознаят с идеята наречена Индустриален парк ...
предлагам!
Абе дали някой някъде води регистър на хората заведени да видят това чудо - поляна с интернет??? Поне да сложим едно табло със снимките им - Със сигурност ще предизвика повече интерес от сегашния!!! И може и платен вход да организираме - ще сложим една будка и ще продаваме билетчета - ще се помогне и на общината! А кметЯ искам да го попитам нещо - абе мой човек като свършат общинските имоти за продажба тогава какво ще правим? Или "След нас и потоп"...???
Конгоанеца
Е как само интернет и канали имало там- цяло Кръгово кръстовище са изтряскали насред поляната за стряскане на задрямалите шофьори!!!
митко китката
тез хайвани като водят разни какавани да гледат "разораната целина" по поляните до Шумен, която нарекли Индустриална зона, да вземат и да развеждат публиката и по замрелите, разрушени и ограбени заводи в истинските индустриални зони!
Анонимен
"Състоянието на икономиката в България". Значи ще четат апокрифна литература. Или научна фантастика.
Съветникът
Само не допускайте фирма РВ Инженеринг с управител методи вангелов да ви строи или ремонтира нещо , че ще се видите в чудо от некадърност. Само да пасат овце ги бива. Няма да сгрешите.