Преглед на печата - "Местен 24 часа"
"За пореден път спасиха Военното училище", ще прочетат читателите от 1 страница на "Местен 24 часа" днес. Вестникът е научил, че във вторник Военният съвет към началника на Генералния щаб на Българската армия е трябвало да разгледа предложение за незабавното преместване на факултета във Велико Търново. Това е означавало, че от вчера всички работещи в него е трябвало да се прехвърлят в старата столица. След категоричния отпор на депутата Димитър Дъбов, негови срещи с президента, премиера и военния министър, предложението е отложено, пише изданието. Решено е да бъде създадена комисия от експерти, която да прецени какво да е бъдещето на висшето военно образование.
Кои шуменци имат най-голям шанс да станат общински съветници според статистиката от последните два мандата? Отговорът е - мъже, над 50 г., с техническо образование. Кой е най-младият общински съвет в областта и къде двама местни законотворци нямат дори средно образование - четете на 3 страница.
"Фотографи от цяла България събират пари за колега от Велики Преслав", разказва "Местен 24 часа" на 6 страница. Акцията е за астрофотографа Пенчо Маркишки, който страда от заболяване на очите и са му нужни 12 хил. лв. за лечение в Белгия.
Възможно ли е 100-годишен шуменец да не е стъпвал на лекар и да не е инвалидизиран от ТЕЛК? Как се достига дълголетие - със здравословно хранене или ако се набляга на свинското месо и виното? Това ще научат читателите от представянето на дядо Недю Недев, който на 22 септември става на 100 години.
Шуменско семейство води дневник на уникална лоза, пише още вестникът. Сортът й е Александрийски мискет – мечта на феновете на лозарството заради аромата си. Летописната книга е от засаждането на асмата през 1991 г.
245
0
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар