От 6 чешми в града тече вода, която не трябва да се ползва за пиене. Това сочат лабораторните анализи от местните водоизточници, направени на 16 октомври, съобщават от Регионалната здравна инспекция.
С отклонения по микробиологични показатели е водата от чешмите до комплекс „Кьошковете”, в кв. „Боян Българанов” до Бабешкия мост, чешма №1 и чешма №2 по пътя за с. Лозево. Водата в чешмите в кв. „Боян Българанов” до КЕЧ и до бившата ТПК „Пчела” пък не отговаря на здравните норми по химични и микробиологични показатели и също не следва да се ползва за питейно-битови цели. Не е препоръчителна за малки деца водата от чешмата на ул. „Янко Сакъзов”, която е с наднормено съдържание на нитрати. При норма до 50 мг/л е измерена стойност 86 мг/л.
Единствено чешмите до комплекс „Орбита”, по пътя за Паметник „Създатели на българската държава” и по пътя за кв. „Дивдядово” отговарят на всички показатели. От РЗИ напомнят, че резултатите отразяват моментното състояние на водата, а качествата й зависят изцяло от метеорологичните условия, тъй като не се извършва допълнителна обработка
Ежеседмичното изследване на питейната вода от ВиК, взета от 3 пункта, разположени в различни райони на гррада не показва отклонения от нормативните изисквания по изследваните физикохимични и микробиологични показатели. В пунктовете, от които е взета водата са установени нормени стойностина остатъчен хлор.
ШУМ.БГ
Шест чешми с негодна за пиене вода
5387
19
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Харалампи
Не!Да си купиш от магазина за 3 лв 10 литра :) вместо за 3 лв 1000 литра .Всичко е изчислено .
жоро
Миксера не са праи на отворен от 20 години цялото семейство пием от тая чешма там е най качествената вода
дан
Къде мога да преря водата в нас дали става за пиене?БЕЗ ПАРИ!
tuk
като не знаете, защо е скъпа водата, аз ще ви кажа: защото токът е скъп!
до тук
Защо тока е скъп? Нали петрола поевтиня?
см
СТИГА ПРОСТОТИИ ,ТАЯ ВОДА ЗА КАКВО Я ПЛАЩАМЕ, ТЯ Е ЕДНА ОТ НАЙ-СКЪПИТЕ И ПОСЛЕ ТАЯ НЕ СТАВА ОНАЯ НЕ СТАВА.ХЕИ ЗА КЪВ ЧЕП Е ,ЧИИ ИНТЕРЕСИ ЗАЩИТАВА? ЯВНО НИ ТРЯБВА ЧОВЕК ОТ РОДА НА ПИНОЧЕТ.
Миксера
Жоро, ако имаш предвид чешмата на Бохеми - добре, аз имам предвид чешмата на пътя за Дивдядово, тя 100% не е на 20 години, а много по-малко, понеже я направиха когато правиха ремонта на пътя, който сега пак пропада....
baba qga
предлагам да пием вода от къщата на миксера тогава така и така ако стигнете до дивдядово
Джоване
Който пие вино и ракия,
той не остарява,....
защото млад ...
/е, остава вечно млад/