Сръбският президент Томислав Николич и първият вицепремиер Александър Вучич открито признаха, че от известно техните разговори се подслушват.
Според държавната телевизия РТС тази операция е "дело на полицията". В предавеното "Очевидец и Око" Николич и Вучич казаха, че "някой ги подслушва". Двамата обаче отказаха да посочат кого подозират и какви са мотивите за това. РТС твърди, че преди три дни служител на БИА- Агенцията за сигурност е информирала правителството, че от три дни има заповед за подслушване на Вучич, а самият Николич е подслушван от доста време. Поради този факт Вучич е с -по-голяма охрана. "Тази история ще трябва да бъде разследвана до край. Така в Сърбия не може да се живее", каза Николич.
БГНЕС припомня, че длъжността министър на вътрешните работи се заема от сръбския премиер Ивица Дачич. Томислав Николич и Алексанъдр Вучич са от една политическа формация - Сръбската прогресивна партия, а Дачич е лидер на Социалистическата партия.
БГНЕС
Коментари
дядото
трябва да има ред