Шумен вече има сайт за кандидатурата си за Европейска столица на културата през 2019-та. Днес той бе представен от заместник-кмета по култура Живка Тонева и разработилия проекта Денис Сабриев.
На сайта са качени събития, свързани с кандидатурата на Шумен, както и снимки и видеа от културния календар на общината. „Има още съдържание за качване, но до края на месеца той ще бъде завършен напълно”, каза Сабриев. Той ще поддържа уеб страницата в продължение на 4 месеца, а за пълненето му с информация са обучени и служители на общината.
Изработката на специалния сайт струва на шуменския бюджет 4800 лв с ДДС.
От вчера общината вече има назначен и младши специалист „Европейска столица на културата”, съобщи Живка Тонева. На конкурса са се явили четирима кандидати, като е спечелила Женя Добрева. Тя впечатлила журито с перфектен английски. Завършила е „Международен туризъм” във Варна и е магистър по археология и история.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Как може да дадат 4800лв. за направа на сайт, който използва БЕЗПЛАТНА система за управление на съдържанието - Drupal....Всеки нормален гражданин, с минимални познания по уеб дизайн и малко уеб програмиране може да изтегли от сайта на Drupal системата и да си я моделира и настрои както му е удобно...
Шумналията
Както се вижда от статията, иде реч за нов сайт, който ще представя кандидатурата на гр.Шумен за европейска столица през 2019г. И за който сайт Община Шумен е заплатила 4800 лева.
Тъй като цял живот работя в сферата на ИТ, за мен не представляваше никаква трудност да разбера веднага, че въпросният Денис Сабриев е минал по тънката лайсна, като е взел готова CMS (Content Management System), т.е. система за управление на съдържанието, която според мен е представена, като негова разработка. Става дума за известната система Drupal (http://drupal.org).
Сами можете да се убедите в думите ми, ако разгледате свойствата на цитирания сайт.
Смятам, че цената от 4800 лева е недопустимо висока и тук става дума за измама на гърба на шуменци! Или Община Шумен е измамена да повярва, че сайтът е дело на Сабриев, или някой от общината все пак знае и въпреки това е представил така случая, че да бъде заделена недопустимо голяма сума пари за нещо, което се разпространява свободно в мрежата, т.е. е безплатно.
Пенко
Въпросът за пореден път е,човек близък до ДПС да получи пари и то без основание. След като ДПС подкрепи настоящия кмет на изборите, той се превърна в подлога на тази партия.
@
ЗА КАКВА КУЛТУРА ГОВОРИТЕ - ПОГЛЕДНЕТЕ В КАКВА МИЗЕРИЯ Е ЗАТЪНАЛ ГРАДА ..
Анонимен
Защо на сайта се използват картинки от операционната система Уиндоус ... и английската версия май нещо на български връща резултати ... като не е готов да не го качват
Ива
При първото преброяване на Княжество България през 1880 година, Шумен е третият по големина град след Русе (26 163 жители) и Варна и преди новоизбраната столица София (20 501 жители). Първи сведения за Шумен има от ранножелязната епоха — XII в. пр. Хр. Проведените археологически проучвания през 1957, 1961 до 1987 година установяват хронологическите периоди, бита и поминъка на обитателите на твърдината, известна ни от средновековните надписи намерени тук за град Шуменъ.
През 12 - 14 век Шумен е значителен военен, административен и икономически център, измествайки дори старата столица Велики Преслав, развивайки се извън крепостта.
По времето на Турското робство (18 и особено 19 век) градът се развива като крупен занаятчийски център. На 11 май 1813 година в града се състои първото в България чествуване на Светите братя Кирил и Методий, както и първото театрално представление. През 1828 година е основано първото килийно училище за девойки, а през 1856 година първото Девическо класно училище и читалище. През 1846 година са основани първите училищни самодейни колективи, през 1850 година е основан първият български симфоничен оркестър.
В периода между 29 януари 1950 - 29 юли 1965 година градът е носил името Коларовград. През есента на 1951 г. Софийското военно училището се пребазира в гр. Шумен. С Указ на Президиума на Народното събрание N 213 от 29.04.1952 г. е връчено бойното знаме на училището.През 1969 г. към ВНВАУ е създадено ССВАУ, а през 1972 г. се разкрива нова специалност - "Изчислителна техника и АСУВ". Създаденият през 1919 г. Педагогически институт за прогимназиални учители става през 1964 г. Факултет-филиал на Софийския университет. На неговата база през 1971 г. се открива Висш педагогически институт. През 80-те се разгръща мащабно строителство с оглед на предстоящата визита на дипломатическия корпус. Но промените в края на 90-те спират процеса. В природен парк "Шуменско плато" през 1981 година се изгражда един от най-големите монументални паметници в България - "Създатели на българската държава".
Sasho
Разходите по направата на този сайт, не са повече от 500лв за дизайн и още толкова за модифицирането на Друпал. Останалите 3800лв кой знае в чии джоб са потънали...
Имаше и софийски фирми, които предлагаха уникален интерактивен дизайн със собствена ЦМС система, специално за нуждите на сайта и общината, но явно там е нямало как да се прибират пари под масата... Срамно, но факт!
?
в основата на сайта стои система която е БЕЗПЛАТНА. В условията за ползване на тази БЕЗПЛАТНА система е забранено "продажбата" и. Община Шумен се набърка в сериозен скандал. За пореден път. И за поредните смешни пари. Прокуратурата пак спи. Не ... прокуратурата задъжа цигарите без бандерол .. или поне утре трябва да хване пак лице от Риш което има 2 стека.
ИТ
Разходите по направата на този сайт са не повече от 500лв за дизайн и още толкова за модифицирането на Друпал. Останалите 3800лв кой знае в чии джоб са потънали...
Имаше и софийски фирми, които предлагаха уникален интерактивен дизайн със собствена ЦМС система, специално за нуждите на сайта и общината, но явно там е нямало как да се прибират пари под масата... Срамно, но факт!