Република Македония високо оценява подкрепата, която България дава последователно за страната ни - от обявяването на независимостта ни до днес, включително и подкрепата за присъединяване към ЕС.
Това пише македонският министър на външните работи Никола Попоски до своя български колега Николай Младенов. Македония има трайно определение, заедно с България, да изграждат общо бъдеще в евроатлантическите структури, които на двата близки народи, ще гарантират благосъстояние, мир и напредък, пише още Попоски в отговор на писмото на Младенов до него от миналата седмица.
"Ние сме убедени, че зачестилите комуникации се превръщат в съществен и конкретен диалог, основан на европейските принципи и ценности. Този диалог ще ни позволи като съседи да гледаме напред без предразсъдъци и да действаме като истински приятели, пише още в писмото. Македонската страна подкрепя предложението за подписване на договор за добросъседски отношения.
"За постигане на тази цел ние сме готови веднага да създадем съвместна работна група. Искам в най-кратки срокове българските и македонските представители да се срещнат и да започнат работа", пише Попоски. Според него тази група "ще конкретизира целите на т. нар. пътна карта". След това, според Попоски, би могло да се създаде Висш съвет от името на двете правителства, който да заседава всяка година. Това ще бъде най-доброто доказателство за желанието на добросъседски отношения, пише още македонският дипломат.
"Всички различия и въпроси ще бъдат разрешени чрез взаимно уважение и доверие, чрез зачитането на европейските, демократическите и граждански ценности", се казва в края на писмото разпространено от Македонското външно министерство.
БГНЕС
Коментари
Анонимен
що е маке се е лайно. и ние имаме един политик с бемка доло-горе на същото место
______
от тебе по големо лайно нема дядка
Глас народен
Българският народ не вярва в искреноста на Скопските управници ! Българското правителство не трябва да допуска за пореден път да бъде извозено с лицемерни обещания и временно смек4аване на тона, а да постави категори4но условие – незабавното и безусловно преподписване на оригиналната декларация за добросъаседство от 1999 г. във вид на РАМКОВ ДОГОВОР, публи4но разграни4аване на Скопското правителство от филма „Трето полувреме“ и свободното разпространясване на Български пе4атни и електронни медии. Ако Скопските управници го усукват и се пазарят за някакви „нови“ редакциии на договора – ПРАВИТЕЛСТВОТО НИ Е МОРАЛНО ЗАДЪЛЖЕНО ПРЕД ИДЕАЛА И ПАМЕТТА НА НЯКОЛКО ПОКОЛЕНИЯ ОТ ЖЕРТВИ ЗА СВОБОДАТА НА МАКЕДОНИЯ ДА ПОСТАВИ „ВЕТО“ !