Самоковски полицаи намериха огнестрелно оръжие и боеприпаси в дома на Райчо Стойнев Хижаря от бандата Килърите. Мъжът заедно с други петима чака присъда в шуменския следствен арест. Къщата с оръжието в село Мала църква се води на бащата на Хижаря - Г.С. /на 61 г./, съобщиха от БГНЕС.


При проведената вчера акция са намерени пушка със заглушител и оптичен мерник, както и 250 6,5-милиметрови патрона за нея. През 2010 година при претърсване на същия адрес криминалистите намерили и иззели 218 патрона от различен калибър, а също и 400 грама тротил, огнепроводен шнур и капсул детонатор. За притежаването на боеприпасите и взривните вещества през 2011-та 61-годишният мъж е осъден условно на 1 година и 4 месеца с 3 години изпитателен срок.


Справка в регистрите показват, че криминалното досие на бащата на подсъдимия стартира през далечната 1968 година, когато е регистриран за кражба на магнетофон от училище. През 2007-ма за възпрепятстване на съдебните власти е бил глобен с 500 лева, защото не допуснал съдия-изпълнител в дома си.
 

Soley

Бащата е арестуван със 72-часова прокурорска мярка. Ще бъде съден по чл. 339 от Наказателния кодекс.


Синът Райчо Стойнев този четвъртък ще чуе присъдата си от Шуменския окръжен съд. Той е обвинен за укриване на оръжия и боеприпаси, както и за помагачество в организирането на убийство. В стопанисваната от него хижа «Вада» през 2009-та са доведени физическите убийци на шуменския бизнесмен Владимир Филев и Георги Трифонов. Самите те по-късно бяха намерени убити и заровени в земята.
 

ШУМ.БГ